Základní škola a Mateřská škola generála Pattona Dýšina,
příspěvková organizace
Školní 229
330 02 Dýšina
Po podzimních prázdninách na konci října bylo ve škole na co se těšit. Čekal nás projektový den k výročí narození básníků J.V.Sládka a J. Žáčka, na který jsme se dlouho připravovali. Ve čtvrteční ranní dvouhodinovce měla každá třída svůj program vztahující se k tématu, přiblížili jsme dětem oba autory, recitovaly se básně a četly pohádky jako například v první třídě, kam přišli číst deváťáci. Žáci si vybrali též básničku k výtvarnému ztvárnění. Druhá – společná část projektového dne se odehrávala v kulturním sále – každá třída připravila svůj vlastní program: Starší žáci měli připravené prezentace o obou autorech, všichni najednou jsme si připomněli Sládkovu Lesní studánku. Básně obou autorů se nejen recitovaly, ale jejich zhudebnělé verze se zpívaly, k vidění byly též zdramatizované pohádky. Všichni účastníci se svých úkolů zhostili opravdu zodpovědně. Pozvání přijala bývalá paní ředitelka Muzea J.V. Sládka ve Zbirohu a pan Jiří Hlobil celý program moderoval. Děkujeme paní učitelce Koželuhové za báječný nápad, který nás na chvilku všechny velmi příjemně propojil. Radka Peteříková

Mohlo by Vás zajímat