Vítejte na stránkách

Základní školy a Mateřské školy generála Pattona Dýšina

V záložce Základní škola - Zájmové kroužky jsme zveřejnili přehled kroužků na 1. pololetí šk. roku 2019/2020. V záložce Družina jsme zveřejnili plánované konce výuky 1. stupně ve školním roce 2019/2020.

Provoz školní družiny od 1.9.2019

Vážení rodiče, v záložce Družina naleznete shrnutí nejdůležitějších změn v chodu školní družiny od 1.9.2019. Většina kroužků má už v tuto chvíli svůj termín, v dohledné době zveřejníme jejich seznam. V záložce Družina si též můžete stáhnout přihlášku do školní družiny a odevzdat ji do 26.8. v úředních hodinách (pondělí 9.00 - 12.00), popř. po domluvě. Můžete ji i nechat ve schránce či poslat poštou.

Přístup na školní hřiště od 8.7.2019

Vážení návštěvníci školního hřiště. Z důvodu rekonstrukce veřejného prostoru před školní jídelnou  (budování příjezdové komunikace a parkovacích stání) nebude možné využívat zadní vchod ke vstupu na hřiště. Na hřiště můžete přicházet brankou vpravo od školní budovy.

Úřední hodiny v době prázdnin

V době prázdnin (1.7.-25.8.2019) je kancelář školy pro veřejnost otevřená vždy v pondělí od 9.00 do 12.00, popř. po předchozí telefonické domluvě.

starší zprávy naleznete ve složce Archiv zpráv

11.08.2019

Rekonstrukce učeben začala

Zastupitelstvo obce nám schválilo dne 5.8.2019 předfinancování dotace, díky čemuž se mohly ve čtvrtek rozběhnout stavební práce, prozatím bourací. Nabízíme Vám pohled do vyklizené učebny počítačů a dílen a vizualizaci, jak budou učebny vypadat po přestavbě. Kromě toho projde škola kompletní rekonstrukcí datové sítě. Úpravy budou hotové do konce roku 2019, ale zásadní úpravy by měly proběhnout ještě o prázdninách, aby nebyl zásadně omezen provoz ve školním roce.

Projekt Učebna 1958

V pátek 21.6. v 17 hodin jste se mohli spolu s deváťáky přesunout o 60 let zpátky v čase. Deváťáci zde pro rodiče, spolužáky a přátele prezentovali projekt Učebna 1958, který připravovali doma a během hodin dějepisu v druhém pololetí. Tématem projektu, volně spjatým s 60.výročím školy, byl všední život za komunismu, o kterém se učí v 9.ročníku.

Rozlučková diskotéka

Ve čtvrtek se v tělocvičně konala v tomto školním roce již třetí diskotéka. Tentokrát byla jiná než ty předešlé. Devátá třída se jí loučila s ostatními třídami.

Exkurze do Prahy - Po stopách (nejen) Jana Palacha

Ve středa 29. 5. jsme byli se třídou v Praze. Ráno jsme nastoupili do vlaku v Rokycanech a celou cestu jsme se smáli a tak jsme dorazili do Prahy s úsměvem. Šli jsme na metro, nakoupili jídlo na oběd a vyrazili jsme pěšky na další cestu, která směřovala do Národního památníku na Vítkově.

Gutta v plné parádě

Letní koncert Gutty

Něco končí a něco nového začíná...