Vítejte na stránkách

Základní školy a Mateřské školy generála Pattona Dýšina

Náhradní aktiv pro 7.třídu

s p.uč.Budínskou se koná v úterý 23.4.2019 od 16.00.

Pozvánka na květnové oslavy

Srdečně Vás zveme na květnové oslavy. Po skončení hlavního programu bude otevřena škola, budou vystaveny i staré fotografie žáků a učitelů a materiály z historie naší školy.

květnové oslavy

Projekt Učebna 1958

Devátá třída připravuje projekt Učebna 1958, který zahrnuje prezentace na témata všedního života za komunismu a vyzdobení učebny ve stylu 50.-60.let.

Chtěli jsme Vás požádat o spolupráci a zapůjčení předmětů z dob komunismu (především 50.-60.let).

Vyhledáváme:

školní aktovky

psací a rýsovací potřeby

trenýrky a cvičky na tělocvik

komunistickou propagační výzdobu – státníky, sošky, vlaječky, odznaky apod.

hračky (angličáky, krasohledy, panenky, igráčky, Rubikovy kostky)

Předměty k zapůjčení je možné nosit do školy mezi 13.30 – 15.00, popř. jindy po domluvě (ucebna1958@seznam.cz, popř. tel 725 924 446), a to do 30.4.

Děkujeme.

Deváťáci

Ředitelské volno a přerušení provozu

Oznamuji, že v souladu s § 24, odst. 2., zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů vyhlašuji pro žáky z provozních důvodů na den 17.4. 2019 ředitelské volno, dne 18.4. bude přerušen provoz v MŠ.

středa 17.4.  Zavřena je základní škola a školní družina. Mateřská škola a školní jídelna je tento den v provozu.

čtvrtek 18.4. Zavřena je mateřská škola, školní družina i školní jídelna. Žáci základní školy mají volno z důvodu velikonočních prázdnin.

Mgr.  David Klimeš, ředitel školy

Zápis do 1. třídy

Do první třídy jsou přijaty všechny děti, které se dostavily k zápisu, pokud jejich zákonní zástupci nezažádali o odklad povinné školní docházky.

děti přijaté k základnímu vzdělávání

starší zprávy naleznete ve složce Archiv zpráv

22.04.2019

Velikonoce ve 3. třídě

Třeťáci hledali před školou vajíčka a pak si vyrobili velikonoční dekoraci.

22.04.2019

Veselé Velikonoce!

O krásnou velikonoční výzdobu 1. patra se zasloužily všechny třídy 1. stupně.

Školní kolo závodu Čokoládová tretra

Dne 5. 4. 2019 se děti z prvního stupně zúčastnili školního kola závodu Čokoládová tretra.

Testování chlapců druhého stupně + nová nástěnka Tv

V prvním pololetí tohoto roku probíhalo u chlapců druhého stupně testování celkové fyzické kondice. Žáci zatím absolvovali tyto testy: sed-leh, přeskok přes švihadlo, trojskok z místa snožmo, výdrž ve shybu, šplh na tyči, dřepy a Jacíkův celostní motorický test. Ve druhém pololetí nás čekají ještě dva testy, a to sprint a hod krikeťákem.

V prvouce jsme rozdělovali živočichy

V prvouce děti společně vytvořily prezentace o všech skupinách živočichů a vzájemně si předávaly informace. Na nástěnkách nám pak vznikl zajímavý učební materiál.