Vítejte na stránkách

Základní školy a Mateřské školy generála Pattona Dýšina

Telefonické spojení pro případ vyzvedávání dětí z vyučování

Vážení rodiče, pokud byste se při vyzvedávání svých dětí z vyučování nedozvonili v ředitelně, ani u paní asistentky, kontaktujte prosím p. školníka na telefonním čísle 725919621.

Informace pro deváťáky a jejich rodiče

Milí deváťáci, vážení rodiče.  V záložce Školní poradenské pracoviště najdete nejnovější informace, týkající se přijímacího řízení na střední školy v tomto školním roce. Jsou zde uvedeny termíny a místo konání jednotných testů, základní informace o přijímacím řízení, informace o přihlášce na střední školu, termíny podání přihlášek pro 1. kolo přijímacího řízení.

Najdete zde také brožuru Čím budu, která obsahuje přehled všech oborů středních škol Plzeňského kraje pro školní rok 2020/21. Tato brožura podává informace o vzdělávání na jednotlivých školách, poznámky o škole a všechny potřebné informace pro uchazeče o studiu.

Zároveň je na tomto místě zveřejněn přehled Dnů otevřených dveří na středních školách v tomto školním roce 2019/22.

Všechny potřebné informace dostanou žáci i přímo ve škole mým prostřednictvím, tedy prostřednictvím výchovné poradkyně. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat na telefonním čísle, emailu, či osobní návštěvou.

Placení stravného

Vážení rodiče, chtěl jsem Vám poděkovat za respektování náležitostí platby u plateb převodem na účet. Platby se správným variabilním symbolem a jménem dítěte se nám mnohem snáze identifikují. Zároveň jsem chtěl touto cestou některé z Vás požádat, abyste stravné platili dle zásad vnitřního řádu školní jídelny (celý je k dispozici v záložce Školní jídelna).

"Placení stravného se provádí zálohově předem na celý měsíc. Zaplatit je vždy třeba do 25. dne před započetím účtovaného měsíce. Zálohy na září je nutno zaplatit do 20. srpna. Pokud strávník nemá obědy v řádném termínu uhrazené, bude odhlášen, dokud nezaplatí. "

číslo účtu je vždy 43-5510370207/0100

platba stravného (školní jídelna):               variabilní symbol 3*****  (každý strávník má svůj šestimístný var.symbol), do poznámky příjmení + jméno dítěte

Přijmeme kuchaře / kuchařku do školní jídelny.

Více na "inzerát - volné pracovní místo na pozici kuchař / kuchařka"

Výuka hudební nauky ZUŠ Chrást na naší škole

Rozpis hudební nauky ve školním roce 2019 / 2020

starší zprávy naleznete ve složce Archiv zpráv

19.10.2019

Podzimní skřítci

Tento týden se děti v družině pustily do výroby podzimních skřítků. V pondělí si na vycházce nasbíraly různé přírodní materály a v úterý se mohly dát do tvoření. A protože po bramboriádě zvládly nasbírat spoustu dalších listů, mají skřítci i svůj domeček.

Havelské trhy

Pověsti plzeňského náměstí na plzeňském náměstí!

Bramboriáda

Ve středu 16.10. jsme všechna oddělení družiny spojily a společně jsme si zasoutěžili na školním hřišti. První disciplínou bylo skákání v pytli, a protože další výzvy zahrnovaly různé přenášení a předávání brambory, název byl na světě :-) A ještě zbyl čas, aby se děti vyřádily v podzimním listí.

A hotovo!

Podzimní drak

Protože už pěkně fouká ze strnišť, pustili jsme se v družině do výroby draka. Kartonovou hlavu jsme potiskli pomocí opadaných listů a nalepili na ni oči, pusu a nos. Na ocas jsme uháčkovali provázek a na ten složili krásné mašle. Myslím, že drak se dětem moc povedl!

Mapa pokladu

Ve středu 9.10. děti v družině četly krátký příběh o pokladu, a pak k němu tvořily mapu. Obzvláště autentické mačkání papíru je moc bavilo ;-) později jsme mapu i zapečetili tavnou pistolí a obtiskli do ,,vosku" pečeť (desetikorunu)