Ukliďme Česko

Ukliďme Česko 1

1.dubna byla pro celou školu naplánována akce "Ukliďme Česko".

1.dubna byla pro celou školu naplánována akce "Ukliďme Česko". Jednotlivé třídy dostaly přidělenu oblast v obci Dýšina a v jejím blízkém okolí, kterou bylo potřeba projít a posbírat vše, co na zem nepatří. 3.B se vydala k horním bytovkám. Děti - vybavené pracovními rukavicemi a poučené o tom, co smí či nesmí brát do ruky v rámci jejich bezpečí - nasbíraly cca 2kg odpadu. Odpadky byly tříděny a uloženy do příslušných kontejnerů.  Po ukončení úklidu jsme konstatovali, že v našem úklidovém rajónu toho moc k nalezení skutečně nebylo a že obyvatelé horních bytovek dbají na to, aby žili v čistém prostředí.  Akce má mít především výchovný charakter, abychom o ochraně naší přírody a o udržování čistoty v  okolí, ve kterém žijeme, pouze nehovořili.

Datum vložení: 7. 4. 2026 10:14
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2026 10:23
Autor: Radka Peteříková

Mohlo by Vás zajímat