Základní škola a Mateřská škola generála Pattona Dýšina,
příspěvková organizace
Školní 229
330 02 Dýšina
Koncem ledna jsme se ve ŠD ve II. a III. odddělení věnovali přípravám na masopustní výzdobu vestibulu ZŠ. Velký obdiv patřil našim "švadlenkám". Ty se podíleli na šití jitrnic. Jak děvčata, tak ale i chlapci, zvládali tuto činnost bravurně. Jitrnice jsme naplnili a již teď zdobí srom stejně tak, jako v české pohádce Dařbuján a Pandrhola. Nemohou také chybět domácí zvířata a dokonce pes Alík, který nyní bude nějaký čas bedlivě hlídat i naši školu. Na peci se vaří samé zabijačkové dobroty - polévka a ovar. Zrzavý kocour Garfield se na ní také vyhřívá. Dojen staré světničky podtrhuje nejen polička s karemikou. Ozdobné talíře vyrobili žáci z I. oddělení. Pestře vybarvili jejich středy. K veselí bezpochybně patří i veselá výzdoba. Tu jsme zajistili barevnými spirálami a míčky. Žáci pracovali se zaujetím a předháněli se, co kdo bude vyrábět.
Den před pololetními prázdninami jsme si objasnili pojem HROMNICE, vybarvili si svoji ochrannou svíčku a připojili jsme i vyprávění o nedaleké vesničce Hromnici a o Hromnickém jezírku. Třeba jej i někdo o prázdninách navštíví.

Mohlo by Vás zajímat