Duben v I. oddělení

Den Země

Den Země

Měsíc duben nás nalákal na oslvu Dne Země. Téma bylo velké. Začali jsem s tříděním odpadu, kdy jsem hráli hry spojené s tímto tématem. Začali jsme stopovanou na téma recyklohraní, kdy jsme plnili úkoly spojené především s tříděním odpadu. Úkoly pro nás připravili starší žáci, z II. a III. oddělení – správné třídění odpadu, vyhazování odpadků v okolí dětského hřiště, povídání si u sběrného dvora kam co patří, co sem vozíme.

Tvořili jsme papírové kontejnery na školní zahradě. Zábavně jsme si rozdělili dva týmy, kdy proběhl souboj mezi chlapci a dívkami – kdo dříve roztřídí správně obrázky a popisky do papírových kontejnerů. Dívky si říkaly „Odpaďáčci červení“ a chlapci „Odpaďáčci zabijáci“.  Na školkovské zahradě jsme rozpoznáváli materiál na průlezkách na školní zahradě, kam bychom co roztřídili, až vše doslouží a u toho proběhl souboj v kruhovém tréninku opět mezi děvčaty a chlapci. 

Další témá k oslavám Dne Země byl koloběh vody. Pouštěli jsme si vtipné video na youtube, malovali kapičky „života“ a názorně si předvedli koloběh vody a zahráli hru na vodouchy.

Ve společném kruhu proběhlo povídání o tom, kdyby nám došla voda na celé planetě. Podmínky, které potřebujeme pro náš život. Co by se stalo, kdybychom o ty podmínky přišli. K tomu jsem si vyrobili strom života.

Planetu Zemi jsme si ztvárnili obtisky igelitových sáčků na velký formát čtvrtky,  namočených do zelené a modré barvy. A fotkami žáků jsme znázornili, jak planetu drží, oddělují od všech odpadků světa. 

Datum vložení: 30. 4. 2024 15:16
Datum poslední aktualizace: 25. 8. 2024 19:22
Autor: Blanka Petlánová

Mohlo by Vás zajímat