školní rok 2017/2018

Rodiče - pozor!

Milí rodiče, jistě víte, že si vaše děti vyzkoušely přijímací zkoušky nanečisto. Od 11.června máte k dispozici výsledky. Najdete je v profilu žáka v testovací aplikaci ScioDat (testovani.scio.cz), kde získáte nejen vyhodnocení, ale i porovnání s ostatními účastníky a postup správného řešení.

Pokud by vaše děti neměly přístupové heslo do systému, kontaktujte mě na mém tel.čísle, popř. na mailu havelkovadysina@seznam.cz.

Všichni si přejeme, aby naše děti byly úspěšné a aby se na své vytoužené střední školy dostaly a dařilo se jim tam. My, učitelé, pro to v naší škole uděláme co bude možné, ale vás moc prosím o součinnost. Pokud se vám zdá, že vaše děti příliš neuspěly, uvažujte o přípravných kurzech, popř. o zakoupení zkušebních sad k přijímacím zkouškám.

Stále ještě máme čas, aby vaše děti byly na zkoušky náležitě připravené.

Děkuji a přeji hezkou dovolenou.

Mgr.Alena Havelková

OČJ – školní kolo

V letošním školním roce se žáci 8. třídy  zúčastnili  školního kola olympiády v českém jazyce. Soutěžili v  I. kategorii, která se skládala ze dvou částí –  mluvnické a slohové.  V mluvnické části bylo možné získat 24 bodů a ve slohové 10 bodů. Celkem tedy 34 bodů.
Vyhodnocení:
1. místo – Matyáš Rous – 22 bodů
2. místo – Magdaléna Štuksová – 21 bodů
3. místo – Hedvika Klimešová – 20,5 bodů

V okresním kole nás bude reprezentovat Matyáš Rous.  Přeji mnoho úspěchů.

Mgr. Kateřina Palečková

Beseda s tělesně postiženým panem Volfem

Návštěva Techmánie

Nešel proud...To se může stát a my jsme si to ještě navíc i užili.

Objednali jsme se do plzeňské Techmánie na program Země, Měsíc, Slunce. Jednalo se o film, který hravou formou srozumitelně vysvětluje základní vesmírné zákonitosti. Animovaná postavička kojota objasní, jak obíhá Země kolem Slunce a Měsíc kolem Země nebo jaké jsou měsíční fáze. Dozvěděli jsme se, jak fungují sluneční hodiny a jak se během roku mění noční obloha. Bylo to zajímavé a poučné. A to, že jsme měli ještě trochu času si v expozici Techmánie „pohrát“, to už byl jen příjemný bonus.

Za žáky 8.třídy napsala

Mgr.A.Havelková

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Dnes je 27.4.2024

Svátek má Jaroslav