Dotační program Plzeňského kraje - Podpora preventivních aktivit a výchovy k toleranci v roce 2019

Cílem dotačního titulu je podpora realizace aktivit škol a školských zařízení v oblasti primární prevence rizikového chování, zejména programů všeobecné, selektivní a indikované prevence rizikového chování zaměřeného na děti a mládež na území Plzeňského kraje.

logo PK

Prioritou jsou projekty zaměřené na realizaci certifikovaných programů primární prevence rizikového chování ve školách a školských zařízeních.

Díky dotačnímu titulu Plzeňského kraje naše škola získala finanční částku 25 000,- Kč.

V průběhu roku 2019 na naší škole proběhly programy primární prevence pro žáky 4. - 9. třídy naší školy. Program všeobecné primární prevence chápeme jako komplexní a dlouhodobý program, který skrze rozvoj klíčových kompetencí žáků má za cíl předcházet vzniku a rozvoji rizikového chování. Proto jsme zajistili žákům dlouhodobější a tím i efektivnější program primární prevence.

Projekt byl zaměřen na následující oblasti prevence rizikového chování - zdravý životní styl, prevence šikany, bezpečnost v online prostředí, závislosti, prevence sexuálního rizikového chování a kyberšikana.

Zároveň na naší škole proběhl i seminář pro rodiče, který byl zaměřen na fenomén kyberšikany, se zaměřením na kyberšikanu ve škole, na rizika sociálních sítí a bezpečná pravidla v online prostředí. Byl také realizován seminář pro pedagogy, který byl zaměřen na poskytnutí základních informací z oblasti drog a závislostí (přehled závislostí, dělení drog, účinky drog).

Datum vložení: 1. 11. 2019 11:12
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2020 11:15

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.

Dnes je 29.4.2024

Svátek má Robert

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance