Gutta

Gutta je latinský název, česky znamená Kapka. Kapka štěstí, pohody a legrace. Pěvecký sbor Gutta působí na ZŠ a MŠ gen. Pattona v Dýšině více než 25 let a navštěvují ho děti od 4. do 9. třídy ZŠ. Sbormistryní je Mgr. Bedřiška Koželuhová. Svůj hudební talent rozvíjí děti již od mateřské školy ve sborečku Kapičky, který vede Jana Bártlová, v ZŠ pokračují v přípravných sborech Kapky a Zpěváčci.

Sbor účinkuje na různých akcích v obci (zahájení adventu, vánoční koncerty, Noc kostelů, folklorní festival) nebo např. v komponovaných pořadech v Galerii v Masných krámech v Plzni. Významnou událostí je pro všechny vystoupení při Oslavách osvobození v Dýšině, kterých se řadu let účastní váleční veteráni a vnuk gen. Pattona. Již více než 15 let sbor reprezentuje obec i kraj na festivalu Jičín – město pohádky.

V r. 2018 Gutta vyhrála krajské kolo soutěže dětských pěveckých sborů v Rokycanech a byla vybrána k reprezentaci kraje na celostátní sborové přehlídce v Uničově.

Kdy máme sbor???

Kapičky - MŠ - středa 15:00 - 16:00