Základní škola a Mateřská škola generála Pattona Dýšina
ZŠ a MŠ g. Pattona
Dýšina

Vize mateřské školy

Chceme, aby naše škola byla vesnickou školou s dobrou pověstí, která kvalitně připravuje děti na život, kde platí, že:

• zde panuje klidná rodinná atmosféra, kde se všichni cítí bezpečně
  • zaměstnanci táhnou za jeden provaz
  • škola spolupracuje se ZŠ, ZUŠ Chrást, dýšinskými seniory a obecními spolky (TJSPV Dýšina, Zahrádkáři Dýšina aj.)
  • škola vede děti k tvořivosti a empatii, chuti do různorodých aktivit a k osobnostně-sociálnímu rozvoji, učí děti spolupracovat
  • dítě má možnost rozvíjet se po všech stránkách
  • škola začleňuje všechny děti (i s SPU)
  • škola je kvalitně vybavená
  • škola využívá dostupných finančních prostředků a grantů

Údaje o zařízení

Od 1. 1. 2012 je MŠ součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola generála Pattona Dýšina, ředitelem je Mgr. David Klimeš, zástupkyní ředitele Mgr.Renata Šilhánková (od 1.8.2018) . Od 1. 2. 2012 je ustavena vedoucí učitelkou MŠ p. Hana Tlustá.

Mateřská škola Dýšina je trojtřídní mateřská škola sídlící v budově obce. Třídy Broučci a Koťátka sídlí ve stávající budově MŠ, třída Sluníčka v budově ZŠ (vchod u tělocvičny).

Stanovená kapacita : 62 dětí

Provozní doba. : 6.30 - 16.00 hodin

Školní řád je vyvěšen na přístupném místě ve škole.

Konzultační hodiny

Vážení rodiče, máte-li jakýkoliv problém, nejasnost, dotaz, chcete-li vědět vše o svém "drobečkovi", nabízíme vám KONZULTAČNÍ HODINY s učitelkami v MŠ.

Je dobré se vždy předem domluvit s danými učitelkami.

Školné

550,- Kč - účet MŠ (variabilní symbol - viz seznam v MŠ) do 25. dne předcházejícího měsíce.

Stravné

Stravné hradí rodiče inkasním převodem na účet MŠ nebo hotově u vedoucí ŠJ do 25. dne předcházejícího měsíce, variabilní symbol uložen u učitelek (je neměnný po celou dobu docházky do MŠ, s dítětem "pokračuje" i v ZŠ). Od ledna 2020 přihlašování i odhlašování obědů probíhá elektronicky přes www.strava.cz. Veškeré informace k platbě stravného vám podá vedoucí ŠJ p. Sýkorová, vše najdete na Vnitřním řádu ŠJ (viz složka JÍDELNA).

Návštěvnost:

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Červen dává jahody a senoseč.

Dnes je 20.6.2021

Svátek má Květa

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den otců
  • Světový den uprchlíků