Vize mateřské školy

Chceme, aby naše škola byla vesnickou školou s dobrou pověstí, která kvalitně připravuje děti na život, kde platí, že:

• zde panuje klidná rodinná atmosféra, kde se všichni cítí bezpečně
  • zaměstnanci táhnou za jeden provaz
  • škola spolupracuje se ZŠ, ZUŠ Chrást, dýšinskými seniory a obecními spolky (TJSPV Dýšina, Zahrádkáři Dýšina aj.)
  • škola vede děti k tvořivosti a empatii, chuti do různorodých aktivit a k osobnostně-sociálnímu rozvoji, učí děti spolupracovat
  • dítě má možnost rozvíjet se po všech stránkách
  • škola začleňuje všechny děti (i s SPU)
  • škola je kvalitně vybavená
  • škola využívá dostupných finančních prostředků a grantů

Údaje o zařízení

Od 1. 1. 2012 je MŠ součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola generála Pattona Dýšina, od 1. 1. 2024 je ředitelkou Mgr. Renata Šilhánková. Od 2. 9. 2022 je ustavena vedoucí učitelkou MŠ p. Jana Bártlová.

Mateřská škola Dýšina je trojtřídní mateřská škola sídlící v budově obce. Všechny třídy se nacházejí ve společném oploceném areálu. Třídy Broučci a Koťátka sídlí ve společné budově MŠ, třída Sluníčka v budově bývalého Modrého salonku.

Stanovená kapacita : 62 dětí

Provozní doba. : 6:30 - 16:30 hodin

Školní řád je vyvěšen na přístupném místě ve škole.

Konzultační hodiny

Vážení rodiče, máte-li jakýkoliv problém, nejasnost, dotaz, chcete-li vědět vše o svém "drobečkovi", nabízíme vám KONZULTAČNÍ HODINY s učitelkami v MŠ.

Je dobré se vždy předem domluvit s danými učitelkami.

Školné

560,- Kč - účet MŠ (variabilní symbol - viz seznam v MŠ) do 25. dne předcházejícího měsíce.

Stravné

Stravné hradí rodiče inkasním převodem na účet MŠ, popř. hotově u vedoucí ŠJ do 25. dne předcházejícího měsíce, variabilní symbol uložen u učitelek (je neměnný po celou dobu docházky do MŠ, s dítětem "pokračuje" i v ZŠ). Veškeré informace k platbě stravného vám podá vedoucí ŠJ p. Sýkorová, vše najdete na Vnitřním řádu ŠJ (viz složka JÍDELNA).

Návštěvnost:

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí.

Dnes je 19.3.2024

Svátek má Josef