m

Letní prázdniny

Vážení rodiče, v době letních prázdnin bude MŠ uzavřena od 13. 7. do 21. 8. 2020.

Provoz MŠ bude 1. - 10. 7. a 24. - 31. 8. 2020. Prosíme o vyplnění docházky Vašich dětí do tabulky u jednotlivých tříd do 19. 6. 2020. Úplata bude jako vloni vyčíslena podle přihlášené docházky na účet ZŠ a MŠ

Informace ke koronaviru a opatřením najdete nadále na titulní straně www.zsdysina.cz.

Znovuobnovení provozu MŠ (ve všech třídách) je plánováno od 25. 5., pro každé dítě rodiče vyplní a odevzdají učitelkám Čestné prohlášení (seznámení s rizikovými faktory a potvrzení o zdraví dítěte - účast dětí v MŠ je odvislá od odevzdaného podepsaného prohlášení).

Čestné prohlášení

Prosíme rodiče o nahlášení docházky dětí (zda závazně nastoupí zpět do MŠ) na e-mail MŠ: msdysina@zsdysina.cz , případně SMS na č. 777 925 061

Do MŠ budou přijaty jen děti zdravé, pokud budou vykazovat příznaky nachlazení či jiné nemoci, dítě vám vrátíme domů. Pokud dítě trpí alergií, prosíme o potvrzení od pediatra. Děti s teplotou nad 37 stupňů nebudou moci být ve školce a budou vráceny rodičům. Zároveň rodiče všem dětem (v šatně) pomohou s desinfekcí rukou, aby si hned po vstupu do třídy mohly vybrat oblíbenou hračku.

Děkujeme rodičům, že v prostorách MŠ používají roušku a dětem ji po příchodu do šatny uloží do igelitového sáčku

Děti a pedagogičtí pracovníci MŠ roušky v areálu školy nosit nemusí, přesto je třeba, aby rouškou dítě bylo vybaveno pro případ potřeby. Děti ze sluníčkové třídy při přecházení do ŠJ v prostorách školy musí nosit roušku!

Výše školného v MŠ během mimořádných opatření

Po dohodě se zřizovatelem se bude výše školného odvíjet od docházky dítěte během mimořádných opatření. Tato doba se počítá od 11. března, její konec s předstihem stanovíme. Vyrovnání provedeme po ukončení této doby.

Provoz mateřské školy

Vážení rodiče, pokud Vaše dítě nenavštěvuje mateřskou školu, neposílejte nám zatím platbu za duben. Jednáme v tuto chvíli se zřizovatelem, jakým způsobem zohledníme platbu školkovného v době nařízení proti šíření koronaviru, tedy od 11.3.

Opatření v MŠ

Po dobu nouzového stavu a všech opatření v souvislosti s koronavirem, budou zrušeny všechny odpolední zájmové kroužky (angličtina, Kapičky, keramika i cvičení SPV).

Oznámení TJ SPV Dýšina:

Na základě zjištěného zájmu o obnovení cvičení oddílu Předškolní děti sdělujeme, že toto cvičení bude zahájeno až v září. Děkujeme za pochopení.

Nové e-maily

Vážení rodiče, pro zrychlení komunikace s učitelkami konkrétní třídy byly zřízeny e-mailové adresy pro každou třídu. Jejich tvar najdete ve složce Naše třídy, v podsložce jednotlivé třídy (Broučci, Koťátka, Sluníčka). E-mail msdysina@zsdysina.cz zůstává jako hlavní elektronická adresa celé MŠ a slouží hlavně pro komunikaci s vedoucí učitelkou MŠ, H. Tlustou.

Novinky kolem stravy

Veškeré informace najdete pod záložkou Školní jídelna - Vnitřní řád ŠJ

Změny - strava (aktualizace)

Nové informace ohledně přihlašování (odhlašování) stravy:

Stravu je možné odhlásit:
Na webové stránce www.strava.cz nejpozději jeden kalendářní den předem do 18.00

 Osobně u vedoucí školní jídelny nejpozději jeden pracovní den předem v době provozu školní jídelny

 Telefonicky u vedoucí školní jídelny nejpozději jeden pracovní den předem do 18.00 hod.

Plánované akce v MŠ

O všech plánovaných akcích budete vždy včas seznámeni. Sledujte pravidelně nástěnky v šatnách jednotlivých tříd i náš web.

červen -  motivační část zápisu do 1. třídy, schůzka rodičů budoucích prvňáků s Mgr. Ferklovou (uč. budoucí 1. tř.)

25. 6., 16 h. - schůzka rodičů nově přijatých dětí v MŠ

29. 6., 16 h. - rozloučení s předškoláky

UZAMYKÁNÍ MŠ

MŠ bude pravidelně uzamčena v době 8:00 - 12:00, 12:30 - 14:30

16.03.2020

Maškarní bál u Broučků

Broučci si užili tancování, soutěžení s kamarády, pohoštění a sladkou odměnu.

16.03.2020

Bobovačka

Napadl nám první a poslední sníh. Náramně jsme si ho užili.

15.03.2020

V pavoučí síti

Pavučiny

Zábavná hra v režii naší praktikantky Báry