Školní rok 2019/2020

Zobrazeno 1-30 ze 228
Hurá na prázdniny! 1

Datum: 28. 6. 2020

Poslední den jsme si užili stanování! Dokážeme postavit stan a také na opékání buřtů umíme založit různé druhy ohnišť. Teď již nezbývá nic jiného než si pořádně užít PRÁZDNINY!

Datum: 28. 6. 2020

Hráli jsme si, malovali, chodili na procházky, pozorovali přírodu a hlavně si povídali! Bylo fajn si to užít v tak malém počtu!

Datum: 28. 6. 2020

Poslední týden jsme se snažili pořádně užít! Jak se nám to dařilo, prozradí fotky. První zážitek je od zvířátek! Nebyli jsme v zoologické zahradě a přesto jich byla spousta. Kozy, kůzlátka, želvy, indičtí běžci, králíčci, slepice - několik druhů, koně, hříbátko. Děkujeme majitelce za příležitost se s nimi seznámit!

Kniha na pokračování  1

Datum: 26. 6. 2020

Básnička o dudkovi

Hurá prázdniny!

Datum: 26. 6. 2020

Školní rok je u konce a začínají prázdniny! Přejeme vám, abyste je prožily ve zdraví se spoustou zážitků, výletů, her a smíchu! Doufáme, že vás nenavštíví paní NUDA a kdyby přece jen chtěla pootevřít vaše dveře, vzpomeňte si na stránky základní školy a v oddělení družina, v sekci stalo se, školní rok 2019/2020 najdete spoustu námětů, které lze použít jako zbraň proti paní Nudě. Krásné prázdniny přejí vychovatelky školní družiny!

Skáčeme gumu

Datum: 25. 6. 2020

Dnes vás inspirujeme hrami, které můžeme hrát venku. Určitě je znají vaše rodiče, možná i prarodiče! Tak mnoho zábavy!

Datum: 24. 6. 2020

Básnička o sojce

Stanujeme

Datum: 24. 6. 2020

K létu patří nejen ohniště a opékání buřtů, ale i stanování. Spali už jste někdy pod stanem? Pomáhali jste s jeho stavěním? My si to dnes vyzkoušíme!

Výletnický zábavný test 1

Výletnický zábavný test

Datum: 23. 6. 2020

Poznáte přírodní krásy a zajímavá místa Čech? Vyzkoušejte si to v jednoduchém testu.

Ohniště

Datum: 23. 6. 2020

Možná někdo z vás pojede na tábor. K táboru neodmyslitelně patří ohniště. Věděli jste, že jsou různé druhy na různá použití? Pokud ne, podívejte se na následující odkaz. Poté si můžete pomocí klacků všechny typy vyzkoušet a potom o prázdninách při pečení buřtů, můžete všechny překvapit přípravou těchto ohnišť!

Datum: 22. 6. 2020

Básnička o lindušce

Kniha Děti z Bullerbynu

Datum: 22. 6. 2020

Prázdniny se přiblížily a tak se tento týden budeme věnovat činnostem, které o prázdninách můžeme vyzkoušet. První aktivitou je rozhodně čtení. Dobrá knížka určitě zažene dlouhou chvíli třeba při nepříznivém počasí. My jsme s dětmi v družině četly knihu od autorky Astrid Lingrenové Děti z Bullerbynu. Abychom neošidili ani vás, děti, doma, posíláme odkaz pro "namlsání". Věříme, že se vám bude líbit!

Tajemství lesa 5

Datum: 20. 6. 2020

Povídáním o lese to začalo a pokračovali jsme tím, že jsme si vyprávěli také o tom, co v lese je vše možné - ať už co tam nejdeme až po to, jak se v lese chovat. Při pobytu venku jsme se nechali vést turistickými značkami až k lesu v Nové Huti a na huťské koupaliště, kde jsme si vychutnali výbornou zmrzlinu. Cestou jsme našli listy jahody lesní. Využili jsme lisování k jejich otisku. Jak les chránit jsme pouze zopakovali s omalovánkami a posledním výrobkem bylo lesní zvíře - sova. Zakončili jsme zopakováním druhů stromů.

Datum: 19. 6. 2020

Básnička o zvonohlíkovi.

Tuláček liška

Datum: 19. 6. 2020

Vyrobte si dneska zvířátko...a o víkendu vyražte do lesa. Na borůvky, na maliny, nebo jen tak na procházku :-)

Několik obrázků ze školní družiny

Datum: 18. 6. 2020

.

Datum: 18. 6. 2020

Dnes pro vás máme pár písniček o lese

Datum: 17. 6. 2020

Básnička o cvrčilce.

Datum: 17. 6. 2020

Dneska si zacvičíme s Míšou. Kdo může, určitě běžte cvičit ven, na čerstvý vzduch :-)

Poznáte české hrady a zámky? 1

Poznáte české hrady a zámky?

Datum: 16. 6. 2020

Blíží se prázdniny a doba výletů. Vyzkoušejte si v jednoduchém zábavném testu, zda poznáte české hrady a zámky.

Datum: 16. 6. 2020

Jak se chovat v lese?

Noční pták lelek lesní.

Naučná loučka pod zahradou školky opět rozkvetla

Datum: 15. 6. 2020

Svah mezi parkovacími místy a oplocením zahrady školky kvete mnoha druhy lučních květin. Nově tam rozkvetly kohoutky luční a hvozdíky "slzičky" vypěstované ze semen sesbíraných na Šumavě. Pracovníci obce nám nechali tento kousek nepokosený, abychom nepřišli o semena květin.

Datum: 15. 6. 2020

Kolik znáte pohádek, které se odehrávají v lese? Jeníček a Mařenka se v lese ztratí, Karkulka tam potká vlka...les byl pro lidi vždycky tajemný a fascinující. A taky nám samozřejmě dává spoustu věcí - jídlo, dřevo, klid....

Autobusem po silnici

Cestujeme

Datum: 14. 6. 2020

Na školní výlet tento rok nepojedeme, ale čím bychom jet mohli, jsme si připomněli minulý týden. Jeli jsme nejen s Machem a Šebestovou na školní výlet, ale také jsme cestovali autobusem, autem, na kole, letadlem a vlakem.

Datum: 12. 6. 2020

Básnička o slavíku modráčkovi.

Vlak

Cestování

Datum: 12. 6. 2020

Na poslední den cestování použijeme vlak. Jeli jste už někam na výlet vlakem? A znáte i písničku o vlacích? Nějaké jsme vám připravily. I pracovní list je věnovaný pro bystré cestující. A kdo by měl chuť, může si pomocí ruliček, víček a barevných papírů či barev, nitě a šikovných rukou vytvořit svůj veselý vláček.

V družině si hrajme na pravěk

Datum: 11. 6. 2020

.

Kolo

Cestování

Datum: 11. 6. 2020

Holky z Polabí od Z. Svěráka a J. Uhlíře nám zpříjemní čtvrteční den. Hádejte jakým dopravním prostředkem pojedou? A aby toho nebylo pro dnešní den málo, přikládáme pracovní list.

Datum: 10. 6. 2020

Lesní krasavec vlha pestrá.

Zobrazeno 1-30 ze 228

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Nenajde-li led Matějova pila, najde Josefova širočina.

Dnes je 19.3.2024

Svátek má Josef