BESEDA S HANDICAPOVANÝM

Ve středu 25. října jsme se společně se všemi žáky druhého stupně zúčastnili besedy s panem Heřmanem Volfem, který je předsedou projektu „Cesta za snem“ a spoluzakladatelem „Handy cyklo maratonu“. Nešťastný pád na lyžích ho v roce 2006 usadil na vozík. Nadšený sportovec to ale nevzdal a už v létě 2009 odstartoval projekt Cesta za snem – Křížem krážem Evropou na handbiku. Jeho cesty mají motivovat handicapované k aktivnímu životu a dostat je ke sportu. S týmem Cesta za snem vytvořil koncept zážitkových víkendů pro lidi po úraze nebo nemoci.
Beseda byla velmi hezky koncipovaná. Povídání bylo proložené videoukázkami a pro žáky bylo inspirující – ukázalo jim, že je třeba žít a neodkládat věci na zítřek, neboť nikdy nevíš, co se může stát. Poutavé bylo i to, jak se pan Volf dokázal vyrovnat s těžkým handicapem a přesvědčil nás, že i přesto, že nemůže chodit, může žít aktivní a plnohodnotný život. Děkujeme.

Mgr. Gabriela Budínská

Datum vložení: 13. 11. 2017 8:40
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2017 8:41

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Dnes je 27.4.2024

Svátek má Jaroslav