PREVENTIVNÍ PROGRAM

Ve čtvrtek 2. listopadu jsme se již podruhé setkali s našimi lektorkami Veronikou a Hankou. Po úvodním přivítání jsme se pustili do nových her. Tou první byla hra na zvířata. Každý se vydával za nějaké zvíře a úkolem bylo seřadit se podle velikosti. Nemohli jsme mluvit, pouze vydávat zvuky jako námi zvolená zvířata. Až na malé chybičky jsme to dokázali a posedali jsme si do kruhu tak, jak jsme byli v řadě. Tím se náhodně vytvořily dvojice, které spolupracovaly na dalším úkolu – vzájemném představování se. Nejprve jsme si ve dvojici sdělili, co jsme v poslední době zažili či o co se zajímáme nebo co nás baví. Pak následovalo představení partnera ve dvojici. Následovala další hra. Vytvořili jsme kruh. Každý z nás se musel posunout o jeden krok vpřed. Základním pravidlem bylo nemluvit. Vždy se mohl posouvat jen jeden, v posunování nesměl být žádný systém. Při porušení pravidel jsme začínali od začátku. Tuto hru jsme zvládli bez větších obtíží a následovala těžší verze, kdy jsme v kruhu stáli zády k sobě, neviděli jsme se a museli jsme vymyslet systém, jak na to. I když jsme se u toho trochu zapotili, nakonec jsme i tuto výzvu zvládli. Po přestávce jsme se vrátili k minulému setkání – k nedokončeným větám. Společně jsme se zamysleli nad tím, co se nám ve třídě líbí a co bychom chtěli změnit. Poslední hra byla pozorovací. Postavili jsme se do dvou řad proti sobě a snažili jsme se řádně si prohlédnout spolužáka stojícího naproti. Pak jsme se otočili zády a každý na sobě něco změnil. Úkolem bylo říci, co se na každém z nás změnilo.
I tentokrát se nám setkání moc líbilo a těšíme se na příště.
Mgr. Gabriela Budínská

Datum vložení: 13. 11. 2017 8:47
Datum poslední aktualizace: 15. 11. 2017 7:44

Bujný květ - plný úl.

Sníh v máji - hodně trávy.

Dnes je 9.5.2024

Svátek má Ctibor