Domácí mazlíčci

Mořská nástěnka

Konec dubna v družině prvňáčků

Poslední dubnový týden jsme ve školní družině věnovali obecně zvířatům a domácím mazlíčkům.

Ale i naše nástěnka s mapou pokladů zela prázdnotou a přímo vybízela k novému tvoření. Co jiného vytvořit, než mořské pirátské ryby? Při jejich výrobě jsme zdokonalovali jemnou motoriku a při skládání "harmoniky" se pořádně zapotili. Přesto jsme zvítězili a vznikla tak nová nástěnka s našimi výrobky, na které jsme opět patřičně hrdí.

Zaměřili jsme se i na vyprávění o našich zvířátkách, popř. zvířátkách, po kterých toužíme. Kdo chtěl získat pirátské razítko do celodružinové soutěže, připravil si několik vět a svým kamarádům tak mazlíčka přestavil. Abychom navázali, procházku jsme věnovali zvířátkům v Dýšině. A že jich bylo u horních bytovek spousta. Zopakovali jsme tak domácí zvířata a zároveň i to, jak se máme chovat.

Při pobytu venku jsme si zahráli míčové hry a školní hřiště vyzdobili kresbami křídou chodník kolem hřiště.

V závěru týdne jsme pracovali na obrázcích do další výtvarné soutěže, které se chystáme zúčastnit.

A protože je měsíc duben u konce a s ním spojené pálení čarodějnic, vytvořili jsme si nezbytný doplněk každé čarodějinice - dopravní prostředek - létající koště. Samotné čarodějnice nám na čas ohlídají naši družinovou třídu. Letu zdar!

Datum vložení: 30. 4. 2021 16:16
Datum poslední aktualizace: 30. 4. 2021 16:16
Autor: Martina Bílá

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Dnes je 26.4.2024

Svátek má Oto