Co přinesl únor?

pestré tvoření v první třídě

Únorová odpoledne ve školní družině se nesla v duchu kreativní tvorby. Během měsíce si děti vyzkoušely několik zajímavých výtvarných technik. Malování provázkem, ze kterého vznikly nádherné ledové květy, malování kuličkou, jímž děti vytvořily dokonalé kluziště pro krasobruslařky a hokejisty, obtiskávání bublinkové folie, jež svým otiskem vytvořila moře pro pirátskou poštu - vzkaz v lahvi - do kterého děti napsaly tajnou zprávu morseovou abecedou a neskreslily mapu pokladu. Rozfoukávaná tempera pro změnu vytvořila veselé bacily. O těch jsme si povídali v rámci besedy o zdraví, životním stylu a otužování. Trénovali jsme i jemnou motoriku při vyšívání na karton, stříhání a lepení kolážových obrázků a při výrobě zimního sportovce - lyžaře z roličky.

Nezapomněli jsme ani na svátek sv. Valentýna. A ať už to byla přáníčka, nebo drobné dárečky v podobě srdíček ze zažehlovacích korálků, děti se s chutí pustily do vyrábění.

Kreativní činnosti se ve školní družině částečně nesly i v masopustním duchu. Téma karneval a masopust dalo námět pro krásnou výzdobu školní družiny, kterou nám nyní zdobí usměvaví papíroví klauni, či výrobu netradičních karnevalových masek.

V předchozích týdnech jsme udělali mnoho práce. Stihli jsme však i radovánky ve sněhové nadílce, spoustu her a zábavy venku i v družině. Doufáme, že nás elán a chuť do práce neopustí a v dalších měsících budeme alespoň stejně šikovní, jako do teď.

Datum vložení: 24. 2. 2021 14:00
Datum poslední aktualizace: 24. 2. 2021 14:00
Autor:

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Dnes je 27.4.2024

Svátek má Jaroslav