Advent

Vánoční přichází čas..

Pojďme si dnes povědět něco málo o Adventu. Co to vlastně znamená slovo "advent"?

Latinské slovo „advent = příchod“ znamená začátek liturgického roku, období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. S adventem se pojí několik tradic, které mnoho z vás určitě dodržuje. Od zdobení adventního věnce přes vánoční výzdobu u vás doma až po tradiční adventní rozsvěcení vánočního stromu v naší obci.

Hořící plamínek první svíčky na adventním věnci oznamuje začátek nového liturgického roku a také jeho prvního období: čekání na Vánoce. Každou ze čtyř adventních nedělí se na věnci zapaluje o jednu svíčku navíc. Až se rozhoří všechny čtyři, bude blízko Štědrý večer! Co znamená každá svíčka na adventním věnci si můžeš přečíst na přiloženém obrázku.

Jak ubíhá čas do Vánoc, můžeš vidět i na adventním kalendáři. Lidé jich vymysleli celou spoustu. Třeba dům s okénky, která skrývají překvapení na každý adventní den. Nebo šňůru z korálků: postupně si je vybarvuješ a vidíš, jak se blíží Vánoce. Nebo i náš družinový adventní kalendář, který nalezneš v Distatnčníku č. 3. Kalendář i věnec mají jediný úkol: naučit nás dobře čekat, ne omrzele a s nudou, ale trpělivě a s radostí. Kdo se sám umí těšit, umí přinášet radost a pomoc i druhým lidem.

Datum vložení: 27. 11. 2020 8:00
Datum poslední aktualizace: 27. 11. 2020 8:49
Autor:

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Dnes je 26.4.2024

Svátek má Oto