Večer s knihou přilákal do školy spoustu dětí i dospělých

Čtyři zajímavá stanoviště, vědomostní kvíz a mnoho pěkných knížek nabídl první Večer s knihou, který připravili žáci, učitelé a přátelé naší školy. V programu si všichni mohli vyslechnout klasickou pohádku O Sněhurce a někteří si v ní i zahráli. Dále se návštěvníci dozvěděli o tom, jak vzniká kniha od prvotního nápadu, až po její vytištění. Zajímavé bylo povídání o dýšinské knihovně a perfektní program připravili osmáci a deváťáci naší školy. Mimo jiné přečetli ukázku ze známé knihy Děti z Bullerbynu. Na Večer s knihou se přišlo podívat mnoho dětí se svými rodiči nebo prarodiči a všichni vydrželi až do konce. Moc jim za to děkujeme. A poděkování patři i těm, kteří večer připravili. Zároveň děkujeme paní Ivě Kokešové za pořízení fotografií.

Mgr. Renata Šilhánková

08.07.2019

Schůzka s rodiči ohledně školní družiny ve školním roce 2019/2020

Dne 25.6.2019 proběhla schůzka s rodiči ohledně chodu školní družiny v novém školním roce. V záložce Družina najdete nové dokumenty - školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání a vnitřní řád školní družiny - platné od 1.9.2019.

Projekt Učebna 1958

V pátek 21.6. v 17 hodin jste se mohli spolu s deváťáky přesunout o 60 let zpátky v čase. Deváťáci zde pro rodiče, spolužáky a přátele prezentovali projekt Učebna 1958, který připravovali doma a během hodin dějepisu v druhém pololetí. Tématem projektu, volně spjatým s 60.výročím školy, byl všední život za komunismu, o kterém se učí v 9.ročníku.

Rozlučková diskotéka

Ve čtvrtek se v tělocvičně konala v tomto školním roce již třetí diskotéka. Tentokrát byla jiná než ty předešlé. Devátá třída se jí loučila s ostatními třídami.

Exkurze do Prahy - Po stopách (nejen) Jana Palacha

Ve středa 29. 5. jsme byli se třídou v Praze. Ráno jsme nastoupili do vlaku v Rokycanech a celou cestu jsme se smáli a tak jsme dorazili do Prahy s úsměvem. Šli jsme na metro, nakoupili jídlo na oběd a vyrazili jsme pěšky na další cestu, která směřovala do Národního památníku na Vítkově.

Gutta v plné parádě

Letní koncert Gutty

Něco končí a něco nového začíná...