23.10.2020

Tvoření pro volné chvíle

Prstové loutky strašidýlka

Dýňový den

V přírodní zahradě jsme si ukazovali, jak se pěstují dýně a další plodiny bez použití umělých hnojiv a postřiků. Ochutnávali jsme maliny, víno, jablka a hrušky. Na konkrétních případech děti viděly, jak přilákat do zahrady užitečný hmyz a ptactvo. Povídali jsme si o chovu kachen a dalších domácích zvířat. Fotila Martina Matějková.

22.10.2020

Několik říjnových obrázků z družiny

Říjnové dny jsme trávili venku, pokud to počasí dovolilo. Pozorovali jsme podzimní změny v přírodě, povídali si o životě ježků a netopýrů. Děti si prohlédly „domky“ kde přezimují ježci a betonovou budku pro netopýry. V tomto podzimním čase dozrávají dýně, tak jsme se vypravili do přírodní zahrady a ve škole z nich vytvořili výzdobu. Pokračovali jsme v tvoření a hrách s pirátskou tématikou a uspořádali turnaj v luštění kvízů. Připravované halloweenské akce, na které se děti těšily, bohužel v současné situaci neuskutečníme.

22.10.2020

Občerstvení na halloweenskou párty.

Halloweenská párty

Halloweenský kuchařský koutek