Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Plzeň

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Plzeň 1

Ve čtvrtek 2. května jsme se jako jeden tým vydali vstříc novému dobrodružství. Městskou hromadnou dopravou jsme jeli hájit jméno naší školy do Plzně na okresní kolo soutěže mladých cyklistů.

Před samotnou soutěží jsme museli trochu natrénovat a vůbec se seznámit s tím, co taková soutěž obnáší. Zájemců o soutěž bylo kolem 25 žáků, což mi moc mile překvapilo. Všichni zájemci poctivě trénovali a připravovali se na soutěž. Odjet bohužel mohl jen čtyřčlenný tým.

Konkurence byla veliká, bylo to přece jenom okresní kolo, ale my jsme se povzbuzovali tím, že nikdy před tím jsme nic takového nezažili, a proto si to jedeme s chutí vyzkoušet. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 plzeňských škol a my. Tedy jako jediní jsme zastupovali menší, vesnické školy. Soutěžilo se ve čtyřech soutěžních disciplinách - jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti, první pomoc a práce s mapou. Nejvíce nám dala zabrat jízda zručnosti a dnes víme, že musíme na příště hodně trénovat. Jízda na dopravním hřišti nás moc bavila a rádi bychom si ji zopakovali. Ošetřování zraněných a poskytování první pomoci jsme se velice obávali, ale nakonec jsme zachránili všechny zraněné. A jako poslední disciplína byla práce s mapou, se kterou jsme si také poradili.

Prožili jsme spolu krásný den, počasí nám přálo a nezmokli jsme. V místní ZŠ jsme dokonce dostali chutný oběd. Umístili jsme se na krásném 14. místě a každý z týmu obdržel tašku s několika drobnostmi.

Moc děkuji celému týmu a všem mojim cyklistům, kteří se na soutěž připravovali. Velice oceňuji jejich snahu a úsilí, protože jsme trénovali vždy po vyučování nebo brzy ráno před vyučování. Mám z vás ze všech velikou radost.

Příští týden v úterý jedeme na soutěž zase, tentokrát budou soutěžit starší spolužáci. Držte nám tedy palce. Děkujeme.

Datum vložení: 3. 5. 2019 15:59
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2019 16:34
Autor: Mgr. Renata Šilhánková

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.

Dnes je 25.4.2024

Svátek má Marek