Kyberšikana - seminář pro rodiče

Kyberšikana - seminář pro rodiče 1

Dne 9.12.2019 proběhl na naší škole seminář zaměřený na kyberšikanu, vedený lektorkami z organizace Point 14.

Lektorky Mgr. Denisa Holá a Mgr. Aneta Rothová účastníkům představily dané téma. Řeč byla převážně o sociálních sítích, jejich fungování a pravidlech. Upozorňovaly na úskalí internetu, který na jednu stranu umožňuje zůstat člověku anonymním a tím neodpovědným, na druhou stranu daleko snáz proniká do soukromí člověka a činí toto soukromí veřejným. Poukázaly na to, že děti tato úskalí neznají, čímž se mohou dostat do role oběti, ale i agresora, aniž by si to zpočátku uvědomovaly.

Lektorky s účastníky probraly symptomy kyberšikany, její projevy i způsoby řešení. Odkázaly rodičovskou veřejnost na stránky e-bezpeci.cz, kde rodič najde základní informace a rady. Nejlepší prevencí je dle Mgr. Holé se svým dítětem mluvit a budovat vztah důvěry, v němž můžeme mít nejlépe přehled o tom, co dítě na internetu dělá či jak reaguje na internetový obsah.

Paní lektorka zmínila i možnost nahlásit (ideálně skupinově) nevhodný obsah příspěvku přímo poskytovateli sociální sítě, který může nevhodné příspěvky mazat, blokovat profily apod.

Jak v prevenci, tak v průběhu kyberšikany byla akcentována nutnost spolupráce rodičů a školy.

Věřím, že se nám tuto spolupráci podaří do budoucna rozvíjet, nejen kulturními akcemi určenými veřejnosti, ale i právě takovými semináři organizovanými pro zájemce z řad veřejnosti.

Datum vložení: 9. 12. 2019 18:03
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2019 18:25

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Jasný Jiří - pěkný podzimek.

Dnes je 24.4.2024

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek