Přihlášky na umělecké školy s talentovou zkouškou

Umělecké školy s talentovou zkouškou a konzervatoře , tvoří specifickou skupinou škol, na které se mohou deváťáci hlásit.

Termín podání přihlášek je nejpozději 30.listopadu 2022, talentové zkoušky pak probíhají od začátku ledna 2023 a jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a z matematiky se na tyto školy nedělá. A kdo se nedostane, ten si podá do 1. března další dvě přihlášky na klasické SŠ a v dubnu absolvuje jednotné přijímací zkoušky jako většina deváťáků.

Občas se totiž některá z potvrzení nedokládají hned při podání přihlášky, ale až při přijímacích zkouškách (například na pražskou konzervatoř do oboru zpěv se jedná o potvrzení od foniatra, které nesmí být starší než jeden měsíc a je potřeba ho donést až na přijímací zkoušky).

Na stránkách své vybrané školy si také co nejdříve zjistěte, kdy zde proběhnou dny otevřených dveří a zajděte se tam podívat. Poznáte tak prostředí školy, do které možná budete chodit, ale potkáte se zde také s učiteli a se studenty, kteří zde již studují. Těch se budete moci zeptat na vše, co vás zajímá. A věřte, že informace od někoho, kdo už na škole studuje, mohou být velmi zajímavé, přínosné i překvapivé. Proto si myslíme, že byla škoda tuto šanci nevyužít a den otevřených dveří si nechat ujít – obzvlášť proto, že loni byly dny otevřených dveří v prezenční formě skoro bez výjimky zrušené.

Datum vložení: 24. 10. 2022 9:09
Datum poslední aktualizace: 24. 10. 2022 9:13
Autor: Renata Šilhánková

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána