Projekt Edison - Zahraniční studenti opět míří na naši školu

Stejně tak jako v minulém roce, i letos přivítáme na naší škole zahraniční studenty v rámci projektu Edison. V týdnu od 24. - 28. února nás budou v rámci hodin angličtiny seznamovat se svou rodnou zemí, procvičíme si anglickou konverzaci a určitě se dozvíme i mnoho o kultuře a tradicích dané zemi.

Hodnocení projektu Edison

Na konci února nás ve škole navštívili čtyři studenti v rámci projektu Edison. Jednalo se
o vysokoškolské studenty z různých zemí světa: Bartu z Turecka, Silika z Indonésie, Zhenya z Ukrajiny a Ivy z Hong Kongu. Tito studenti s námi trávili hodiny angličtiny, dostali prostor k tomu, aby nám představili svou zemi. Připravili si pro nás velice poutavé prezentace, ve kterých zdůraznili vše, na co jsou ve své zemi pyšní. V rámci hodin angličtiny jsme konverzovali, pokoušeli jsme se porozumět angličtině i přesto, že nebyla z úst rodilých Angličanů. V průběhu týdne nás opouštěla tréma a strach povídat si a ptát se na to, co nás zajímá. V pátek nastalo veliké loučení, žáci nosili studentům dárečky, nechávali si je podepisovat do památníků.

A jak se projekt líbil našim šesťákům?

„Edison se nám líbil, naučili jsme studenty česká slova, jazykolamy. Také se nám líbila prezentace. Bylo to hezké, všechno se nám líbilo.“ (Johánek, Draský)

„Líbilo se mi, že s námi komunikovali, líbilo se mi, že mají zajímavé kultury. Líbilo se mi, že nám ukazovali, jak se píší naše jména.“ (Herian, Sikora)

„Líbilo se mi, že jsme si mohli s nimi povídat, mohli jsme se jich na něco zeptat. Bylo to fajn, mně se to líbilo hodně.“ (Hričinová, Boušová, Čepička)

Projekt Edison - Zahraniční studenti opět míří na naši školu

A na koho se vlastně můžeme těšit? Přijedou mezi nás:

• Bartu Sahin - TURECKO
  • Chau Ying Wan (Ivy) – HONG KONG
  • Silika Khowashi & Hasan - INDONÉSIE
  • Yevheniia Sokol - UKRAJINA
Datum vložení: 5. 3. 2020 10:56
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2020 13:46

Březnové slunce má krátké ruce.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána