Dotační program Plzeňského kraje - Podpora mezinárodní spolupráce dětí a mládeže v roce 2019

Cílem programu je výchova mladých lidí k solidaritě, toleranci a porozumění prostřednictvím interkulturního vzdělávání, zdokonalování jazykové vybavenosti, a tím odbourávání bariér při vzájemné komunikaci, dále pak znalost reálií či podpora volnočasových aktivit v rámci mezinárodní spolupráce.

Plzeňský kraj

Dotační program je vyhlášen v souladu se zákonem č. 129/2000 Sb. Mezinárodní projekty jsou realizovány v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje výchovně vzdělávací soustavy Plzeňského kraje.

Díky dotačnímu titulu Plzeňského kraje naše škola získala finanční částku 20 000,- Kč, která byla využita pro uspořádání pobytového zájezdu do Anglie pro žáky 2. stupně naší školy. Díky této podpoře patnáct žáků naší školy vycestovalo na pět dnů do této nádherné ostrovní země. Během této návštěvy  stihli navštívit několik zajímavých míst a zároveň si na vlastní kůži vyzkoušet vlastní znalosti angličtiny. Byli totiž ubytováni v anglických rodinách, které na ně každý večer čekaly nejen s teplou večeří, ale i s mnoha otázkami. Zájezd splnil naše očekávání, o čemž svědčí i reakce našich žáků:

„Moc se mi líbil Stonehenge hlavně proto, jakou měl minulost a historii, vůbec se vlastně neví, proč vznikl, k čemu sloužil, kdy přesně, proč se nedochovala většina kamenů všech kruhů. Je to takové tajemné místo a dokazuje to, že lidstvo ještě toho hodně nezná a máme se pořád zdokonalovat.“

Klára Vovsová, 8. třída

„Také se mi líbil Blenhim Castle, měl nádherné, malebné a útulné zahrady. Je to místo, kde si představíte, že jste ve filmu nebo v pohádce. Samotný palác je moc hezký, má hezké obrazy a interiér.“

Klára Vovsová, 8. třída

"Mně se nejvíc líbil Oxford, ráno jak vycházelo sluníčko a odráželo se v řece Temži. A Londýn! – ten byl prostě nádherný.“

Ondra Procháska, 9. třída

„V Anglii se nám MOC líbilo, cesta skvěle utíkala. Poznali jsem nové kamarády z Prahy a viděli kus světa ve společnosti přátel a kamarádů. Mně se nejvíce líbil výlet na Stonehenge. Návštěva Blenhim Castle byl taky super a strašně se nám tam líbilo. Celý výlet byl velmi povedený!“

Eliška Egrmajerová 8. třída

„V Anglii se mi líbilo všechno – rodina, výlety, noví kamarádi a i počasí nám vyšlo.“

Ondra Kočandrle, 9. třída

„Nejvíc se mi líbil Oxford a pobyt v rodinách.“

Kevin Ulrich, 8. třída

Datum vložení: 2. 12. 2019 11:07
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2020 11:11

Ženská chuť, panská láska a dubnové počasí vždy nestálé bývá.

Dnes je 18.4.2024

Svátek má Valérie

• Mezinárodní den ochrany památek a historických sídel

Zítra má svátek Rostislav