Gutta zpátky v Jičíně

Po dvouleté (covidové) pauze se zpěváci z Gutty vrátili do Jičína účinkovat v rámci festivalu Jičín - město pohádky.

Letošní 31. ročník festivalu měl téma "Komu se nelení, tomu se zelení" a přísloví se stala hlavním tématem našeho programu, který jsme nazvali "Jak se do Jičína volá, tak se z Dýšiny ozývá". Děti pantomimicky předváděly řadu známých přísloví a diváci měli za úkol je poznat. Odměnou pro všechny úspěšné řešitele byl bonbon. Vše bylo doplněno lidovými písničkami, které jsme nacvičili již na červnový folklorní festival. Vše dokreslily naše pěkné kroje. Volný čas byl vyplněn poslechem jiných koncertů či divadelních představení, prohlídkou Jičína, různé tvořivé dílny nebo "hrací koutky", nechyběla společná fotka u Rumcajsovy ševcovny nebo s Večerníčkem. V pátek odpoledne jsme si vyhradili hodinku na pěveckou zkoušku, při které jsme se všichni seznámili s novinkami na vánoční koncert.

I když se v Jičíně z hlediska organizace festivalu leccos změnilo, my jsme si pobyt užili, v pátek a v sobotu za námi tradičně přijelo několik rodičů, kteří zvláště v sobotu ráno vytvořili skvělé domácí publikum. Děkujeme také maminkám a babičkám za výborné buchty či zeleninku a nejvíce našim obětavým pomocnicím Ivě a Jitce za vynikající servis a pomoc v Jičíně.

Datum vložení: 11. 9. 2022 21:01
Datum poslední aktualizace: 11. 9. 2022 21:56
Autor: Jana Bártlová

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

O svaté Anselmeně semeno do země.

Dnes je 20.4.2024

Svátek má Marcela