Soustředění

Zámecký areál

Jarní soustředění letos prvně na zámku ve Spáleném Poříčí.

Pro své útočiště jsme letos vybrali zámek ve Spáleném Poříčí. Hned po příjezdu si děvčata lebedila, že si připadají jako princezny. Po zabydlení jsme se sešli v improvizované zkušebně, tanečním sálu, klubovně... prostě v hlavní společenské místnosti. Osmandy si pro všechny připravily "celovíkendovou" hru ve skupinách, kde kapitány byli deváťáci a členy týmu si spravedlivě vylosovali. Všichni nadšeně plnili připravené úkoly ať už sportovní (závody v běhu, v "kačenkách" nebo turnaj ve vybíjené), hudebně literární (vymysli název týmu, báseň či píseň na zadaná slova - květák, kalhoty, Marta, nacvič tanec na zadanou píseň) nebo pohádkový kvíz. Mezitím jsme také zpívali (společně i po hlasech), tančili, řečnili... prostě pilovali a vymýšleli (choreograficky) písničky na Oslavy osvobození a nový program do Jičína, který nese název Pověsti plzeňského náměstí. Dojemnou chvilku připravili deváťáci svým následovníkům při předávání štafety sborových "mazáků". O hladová bříška se výborně staraly maminky Romana a Jitka za vydatného přispění ochotných dětských pomocníků. Soustředění se vydařilo nejen díky krásnému počasí, ale díky kázni a píli dětí a jejich skvělé partě, kde všichni pomáhali všem, spolupracovali a bavili se společně. I díky této partě se všichni těšíme v září do Jičína a vás, diváky a posluchače, rádi přivítáme na našem vystoupení např. 5.5. při Oslavách osvobození nebo 9.6. při folklorním festivalu.

Fotografie naleznete výše nebo na našem sborovém portálu.

Datum vložení: 1. 4. 2019 20:50
Datum poslední aktualizace: 28. 11. 2020 22:14
Autor: Jana Bártlová

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav