Třídní trička a mikiny

Každá třída jednou bude končit na základce a to samé teď čeká nás.

S odchodem ze základní školy v Dýšině nepřichází jen učení na přijímací zkoušky, ale i rozloučení a něco na památku, což bylo v našem případě vymyslet, jak budou vypadat trička a mikiny naší třídy.

Mysleli jsme si, že to bude jednoduché a že se všichni shodneme, ale tak to vůbec nebylo. Každý chtěl něco jiného a někomu to bylo jedno. A proto se udělaly návrhy a poté se hlasováním vybíralo.

Nemyslím si, že se všichni zachovali správně, měli se do toho opravdu zapojit všichni. Nakonec se však povedlo vymyslet variantu, se kterou souhlasili snad úplně všichni a bylo rozhodnuto. Motiv oblečení představuje jedno z pravidel, které jsme si vytvořili společně ještě s naší bývalou třídní paní učitelkou Budínskou a tím i vzpomínkou na léta strávená s ní.

Tonda Mužík

Začalo to tím, že jsme v deváté třídě, a chtěli jsme si udělat vzpomínku na poslední rok základní školy. Padaly mezi námi různé zajímavé nápady a i neshody, někdy to vypadalo, že nic nebudeme dělat. Několikrát jsme se pohádali, ale pak se do toho obula naše paní učitelka třídní. Sice to pro paní učitelku mělo být překvapení, ale vadil jí náš přístup k věci. Dívali jsme se i na návrhy, co nám nabídla firma, u které jsme si poté nechali dělat trička a mikiny. Nakonec jsme se domluvili, že tyto návrhy nepoužijeme a vymyslíme si svůj návrh.

Díky naší paní učitelce a paní asistentce jsme se dobrali k pár nejlepším návrhům, na kterých jsme se všichni shodli. Nakonec jsme přistoupili k návrhu: „Pravidlem 9 jsme předešli našemu pádu“. Deváté pravidlo je jedno z pravidel v naší třídě - „Nehoupeme se na židli!“ Paní učitelka s Eliškou zařídily a objednaly mikiny a trička. Já jsem si objednal jen mikinu. Zdálo se mi, že tričko je pro mě zbytečné. Jakmile trička dorazila, domluvili jsme se na a online hodině češtiny, že si v pondělí přijedeme do školy pro mikiny a trička. Kvůli pandemii Coronaviru jsme museli chodit po jednom. Jelikož jsem na to úplně zapomněl, tak se paní učitelka nabídla, že by mi ji přivezla. Za to jsem byl moc vděčný.

Hned po jarních prázdninách jsme se domluvili se spolužáky, že si na první online hodinu v pondělí vezmeme naše mikiny a trička. Ukázal se ten, komu fungovala kamera. Mně například nešla, ale stejně jsem měl symbolicky mikinu na sobě.

Adam Kepka

Adam

Datum vložení: 21. 3. 2021 18:22
Datum poslední aktualizace: 21. 3. 2021 18:23
Autor: Kateřina Palečková

Duben hojný vodou - říjen vínem.

O svaté Anselmeně semeno do země.

Dnes je 20.4.2024

Svátek má Marcela