Třídní setkání online

Třídní setkání online 1

V pondělí 15. 3. proběhla naše první online třídnická hodina.

Když jsme se dozvěděli o tom, že něco takového bude probíhat, řekli jsme si, že to bude zbytečně prosezený čas u počítače. Opak byl pravdou. Smluvili jsme malé překvapení pro paní učitelku Palečkovou a všichni jsme se oblékli do našich třídních mikin a triček a ukázali jsme se jí pomocí kamer. Paní učitelka měla úsměv na tváři a nám to bylo potěšením. Tato malá radost je důkazem toho, že i na dálku jsme skvělá parta, držíme spolu a umíme se radovat z maličkostí. Krom toho jsme se bavili o příjímacích zkouškách a celkově jsme si hezky popovídali.

Eliška Egrmajerová

V pondělí 15. března se poprvé konala v 7:55 třídnická hodina 9. třídy. Všichni se po probuzení museli upravit, navléci třídní tričko a připojit se do hovoru. Poté si všichni zapnuli kameru a započali rozhovor.

Myslím si, že si hodinu všichni užili a také se všichni rádi viděli. Po takhle dlouhé době je si o čem vyprávět a povídat.

Nakonec se ale všichni museli odpojit z hovoru a připravit se ještě na další hodiny. To ale nevadí, protože třídnické hodiny máme dvakrát týdně, a tak si můžeme vše dopovědět.

Martin Robb

Po jarních prázdninách jsme měli poprvé po dlouhé době třídnickou hodinu a my jako třída jsme se domluvili, že překvapíme paní učitelku a všichni jsme si vzali naše třídní mikiny nebo trička, a jelikož jsme museli mít zapnuté kamery, tak nás paní učitelka viděla v našich mikinách a měla radost.

Při hodině jsme i přemýšleli a domlouvali jsme se, jak uděláme naše třídní tablo .

Byla to krásná hodina odreagování a aspoň jsme se po dlouhé době viděli se spolužáky přes kamery. Naše „blbnutí“ u toho také nesmělo chybět, ale takoví jsme my a už jsme deváťáci, takže si musíme užít ten poslední rok.

Verča Maurová

….. Naši paní asistentku napadlo, jak využít kamer. Napsala nám na skupinu návrh, ať si všichni vezmeme naše trička/mikiny a překvapíme tím paní učitelku. Všem se nápad líbil a souhlasili jsme. Další den tedy, když nastala třídnická hodina a zapli jsme naše kamery, všichni jsme měli to stejné tričko nebo mikinu. Vypadalo to moc hezky a myslím, že je hezké, že se i takhle na dálku dokážeme domluvit. Doufám, že paní učitelka měla aspoň trochu radost a zajímá mě co vymyslíme příště.

Lucka Prokopová

….. Hodina byla úplně suprová a velmi jsme se i na smáli a zpříjemnili den.

Pepa Pěchouček

….. Pověděli jsme si, co jsme dělali o prázdninách a udělali si příjemnou první hodinu. Probrali jsme i zanedlouho očekávané přijímačky a myslím si, že jsme byli všichni rádi, že se díky web kamerám zase vidíme. Vykouzlili jsme paní učitelce obrovský úsměv na tváři a bylo to moc fajn. Těším se na další třídnickou hodinu.

Niki Uhlová

Od 15.3. nám nastavila škola povinné kamery při online hodinách. Do rozvrhu nám přibyly také dvě třídnické hodiny, která se konají každé pondělí a pátek první vyučovací hodinu. Ze začátku to většině, pokud ne celé třídě, vadilo. Nakonec se po třech dnech ukázalo, že to není zas tak špatné. Můžeme vidět spolužáky a pomocí pozadí kamery se můžeme pobavit podle toho co, si kdo nastaví. Pro některé je nastavování kamery trošku složitější, jelikož někteří nemají web kameru na monitoru, takže musí používat mobil jako kameru, což dokáže být nepříjemné, když si to musejí pravidelně nastavovat. Zatím to tak špatné není, ale to neznamená, že to nemá žádné nevýhody. Mít o hodinu navíc může být otravné, zvlášť když máte na později plány.

Kevin Ulrich

…… Další část online hodiny jsme se věnovali novinkám z našich životů v koronavirové době. Myslím, že všechny mrzí naše neúčast ve školních lavicích,avšak nemáme na výběr, musíme to přečkat a vydržet. Obsahem našeho povídání se stala i plánovaná koláž - my v třídních tričkách.

Bylo úžasné opět zhlédnout několik tváří spolužáků, paní učitelky a i paní asistentky. Společnými silami jsme probrali i takzvané tablo třídy. Padlo tam několik málo návrhů, které by se všem mohly líbit. Musím podotknout, že naše týmová spolupráce někdy bývá obtížná ,ale také zábavná a neuvěřitelně suprová. Je úžasné když se dají hlavy dohromady a vymyslí originální nápady.

Klárka Vovsová

…..V neděli jsme si řekli, že si zpříjemníme naši první třídnickou hodinu online. Domluvili jsme se na tom, že si všichni vezmeme třídní trička nebo mikiny. Popovídali jsme si o tom, jak se máme a co jsme dělali o prázdninách. Bylo hezké po tak dlouhé době všechny zase vidět a ještě ke všemu v našich třidních triček a mikin. Všem to vykouzlilo úsměv na tváři a nejvíc naší paní učitelce. Byla nadšená z našeho překvapení a též i z toho, že nás všechny zase vidí. Byla to příjemná hodina a těšíme se na další.

Lucka Čechurová

….. když jsem se ráno vzbudila, nebudu lhát ale, byla jsem bez nálady, na to se ukazovat na kameru nebo se zapojovat do diskuzí na hodině. Povzbuzovala mě myšlenka že uvidím třídu a uslyším jejich hlasy i mimo vyučování, uslyším, jak se mají a jak berou on-line výuky oni, den před hodinou jsme dostali nápad, že bychom naši paní učitelku třídní mohli překvapit tím, že si na sebe všichni vezmeme naše třídní mikiny, které jsme si vyzvedli ve škole pár týdnů zpět. Moc jsem se těšila na další „kravinku“, kterou náš kolektiv podnikne společně a k mojí radosti všichni měli na sobě třídní trička a mikiny. Bylo to hezké a jakmile jsme se připojili a viděli jsme se na hodině, moje nálada šla nahoru jako rtuť při teplotě. Bylo to příjemné zpestření hodin a paní učitelku jsme snad potěšili, že jsme se zase na něčem společně domluvili a šli do toho jako „prima parta“❤️

Míša Šmídová

Datum vložení: 21. 3. 2021 18:24
Datum poslední aktualizace: 21. 3. 2021 18:27
Autor: Kateřina Palečková

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Na svatého Jiří rodí se jaro.

Dnes je 24.4.2024

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek