Navigace

Obsah

Exkurze do Prahy - Po stopách (nejen) Jana Palacha

Typ: ostatní
Ve středa 29. 5. jsme byli se třídou v Praze. Ráno jsme nastoupili do vlaku v Rokycanech a celou cestu jsme se smáli a tak jsme dorazili do Prahy s úsměvem. Šli jsme na metro, nakoupili jídlo na oběd a vyrazili jsme pěšky na další cestu, která směřovala do Národního památníku na Vítkově.

Byli jsme vybaveni mapkou, kterou nám rozdal pan ředitel. Naším úkolem bylo do ní zakreslit trasu, po které jdeme. Protože však na Vítkov je to dost do kopce, neměli jsme moc sílu ani myšlenky zakreslovat trasu.

V muzeu jsme si prohlédli výstavu o pražském jaru a Janu Palachovi a přitom vytvořili prezentaci, kterou jsme před třídou přednesli. Při tvorbě jsme používali dobové materiály a pracovní listy.

Po skončení programu jsme se metrem přesunuli na Staré Město a začali pouť po pomnících a památnících, odkazujících na dobu komunistické totality. Prohlédli jsme si upomínku na Václava Havla u nové budovy Národního divadla, dvě věže u Rudolfina, které měly znázorňovat Jana Palacha a jeho matku (hádali jsme, kdo je kdo), podívali jsme se na památník československých hokejistů zatčených roku 1950 a další. Upomínek na dobu minulou je v Praze opravdu hodně.

Při té příležitosti jsme prošli významná místa, například Rudolfinum, Karlův most, Národní divadlo a Václavské náměstí. Unavení jsme došli na vlak, kde jsme cestou všichni usínali, včetně pana ředitele. Výlet se nám moc líbil, i přes bolavé nohy.

Hedvika Klimešová


Vytvořeno: 1. 7. 2019
Poslední aktualizace: 1. 7. 2019 17:51
Autor: Správce Webu