Milí osmáci,

budu vám touto formou posílat úkoly i se správným řešením. Moc prosím snažte se být zodpovědní a procvičujte si doma. Zkuste si vždy nejdřív zodpovědět sami a pak si teprve zkontrolujte podle správného řešení. Pokud něčemu nebudete rozumět, dejte mi kdykoli vědět (mailem, telefonicky). Moc vás zdravím a těším se na vás.

Mgr. Kateřina Palečková

Český jazyk – úkoly do pátku 13. 3.

PS str. 31 cv. 1 – Někteří (pilnější) mají již hotovo ze školy, ale ještě jsme nestihli zkontrolovat.

Správně opravený text

Je to stále tajemnější. Hlásili to v rozhlase. Slil všechnu vodu dohromady. Déšť smazal všechny stopy. Rozzlobil se na sestru. Dědečkovi psi štěkali na myslivcovy koně. Dřevění koně stáli za výkladem. Stěží to dokázal. Tamější obyvatelé byli velmi milí. Zhlížela se v zrcadle. Zpravili nás o té události. Spravili mi dobře boty. Sbil novou poličku. Zapomněl na to nedorozumění. Všichni mluvili o Dvořákových úspěších. Řeknu ti to soukromě. Chléb byl měkoučký.

PS str. 31 – Testové úlohy

(Správné řešení – 1a – ulice Na Dlouhém lánu, 2a – U moře, tam jsem rád. Prší čím dál víc. 3c, 4b – písmeno=hláska, pravopis i/y v koncovkách, 5a - věta, b - slovní přízvuk, c – mluvená čeština)

Určete poměry mezi hlavními větami.

Chtěla jsem jít původně do kina, ale nakonec jsem vyrazila do posilovny.

Cesta se pomalu ztrácela v lese, a proto jsme se raději rozhodli pro návrat.

Nejenže mi odmlouval, ale ještě se drze smál.

Buď ho neprovokuj, nebo si nestěžuj.

Nechci tě zlobit, dokonce bych ti chtěl udělat radost.

Mám ráda teplé léto, ale nepohrdnu ani zimou plnou sněhu.

(Správné řešení – poměr odporovací, důsledkový, stupňovací, vylučovací, stupňovací, odporovací)

Dobrovolný úkol – byla bych moc ráda, aby pro většinu z vás nebyl jen dobrovolný

Vytvořit svůj vlastní limerik  - už jste měli zadáno před jarními prázdninami. Moc už se těším, básníci. Věřím, že se pak společně pak nad vašimi texty pořádně nasmějeme. Nezapomeňte že limerik je hravý, legrační, trochu nesmyslný.

Datum vložení: 12. 3. 2020 13:11
Datum poslední aktualizace: 12. 3. 2020 13:17
Autor: Kateřina Palečková

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána