TECHMANIA PLZEŇ – 6. ROČNÍK

Dne 18. června jsme se zúčastnili exkurze do Techmanie. Nejprve jsme se vydali na prohlídku expozic. Zaujala nás expozice „Talent“. Ta pomocí experimentů, logických úloh a psychomotorických testů nebo úkolů zaměřených na umění, smysl pro spravedlnost či zájem o přírodu zkoumá talent každého hrajícího. Expozice je rozdělená do osmi stanovišť, které se zaměřují na jednotlivé druhy talentů propojených jedinečným QR kódem, díky kterému na konci celé expozice účastník zjistí, jaký talent v sobě skrývá. Pobavili jsme se i u výstavy „Pod hladinou“. Pak už nás čekal objednaný program SMĚNÁrna zaměřený na finanční gramotnost. Během tohoto programu jsme se dozvěděli, které měny se na světě používají, jak je poznáme a kde se jimi platí. Vytvořili jsme si kurzovní lístek a zjistili jsme, jaké hodnoty v české koruně mají. Výsledek našeho snažení byl odměněn a my jsme společnými silami získali batůžek plný her, které nám budou zpříjemňovat volné chvilky v příštím školním roce.
Mgr. Gabriela Budínská

Datum vložení: 25. 6. 2018 8:52
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2018 8:54

Březnové slunce má krátké ruce.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána