ŠKOLNÍ VÝLET – 6. TŘÍDA

V úterý 12. června vyrazila naše třída na školní výlet do našeho krajského města. V Plzni jsme byli několikrát a byli jsme zvědaví, čím nás překvapí.
Naši výpravu jsme zahájili před školou a naše první kroky vedly na vlakové nádraží v Chrástu. Tam jsme nasedli do vlaku a jeli jsme směr Plzeň. Protože jsme měli dostatek času, šli jsme pomalou procházkou na náměstí. Mezitím jsme se podívali na známé plzeňské budovy (soud, muzeum,…), prošli jsme se Křižíkovými a Šafaříkovými sady, obdivovali sousoší Spejbla a Hurvínka, lavičku Václava Havla či nástěnnou malbu „Theatrum mundi“. Na náměstí Republiky jsme se zastavili u chrámu svatého Bartoloměje. Každý z nás si pohladil andělíčka a poprosil ho o splnění svého tajného přání. Poté jsme se již odebrali na místo naší první zastávky.
V Muzeu loutek jsme si prohlédli mnoho zajímavých loutek, jedné z nich prý bude už 200 let. Líbily se nám všechny. Na závěr naší loutkářské exkurze jsme si s loutkami zahráli dvě krátká, námi vymyšlená představení.
Ale to už jsme se těšili na další zážitky v Aqua – Teře. Přivítal nás sice trochu zatuchlý vzduch, ale vodní želvy, ještěrky, pavouci, hadi, ryby a různý hmyz ze všech koutů světa nás zcela zaujali a někteří z nás by si i nějakou tu „potvůrku“ rádi pohladili (možná i odnesli domů).
Poslední zastávkou a vyvrcholením našeho školního výletu byly laserové hry. Tam jsme se opravdu vyřádili a unavení jsme vyrazili na cestu domů.
Každému se líbilo něco jiného, ale všichni jsme si užili! Výlet byl moc hezký, řekli bychom, že „byl boží“.
Velmi děkuji Mgr. Libuši Doleželové za zpětnou vazbu k výletu v hodině českého jazyka a za spolutvorbu výše uvedeného textu.
Mgr. Gabriela Budínská

Datum vložení: 18. 6. 2018 7:24
Datum poslední aktualizace: 18. 6. 2018 7:25

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána