Preventivní program IV.

Ve čtvrtek 1. února jsme se v tomto školním roce naposledy setkali s našimi lektorkami – Veronikou a Hankou – v rámci našeho preventivního programu pořádaného P-centrem Plzeň.
Po přivítání jsme se vrhli na první hru. Nejprve jsme měli sebe nějakým způsobem ztvárnit na papír. Potom jsme tento papír – sebe – umístili na velkou plachtu, která znázorňovala naši třídu. Další zadání bylo, že jsme mohli dokreslit to, co jsme chtěli – ať už na papír spolužáka či na plachtu samotnou. V tomto okamžiku bylo moc krásné vidět, jak hezky spolu děti spolupracují, jak pozitivní vztahy v naší třídě panují a v neposlední řadě i to, že nezapomínají na ty, kteří tu zrovna nejsou, ale do naší třídy patří.
Druhá hra byla věnována pozitivním větám o spolužácích. Seděli jsme všichni v kruhu a jedna židle byla prázdná. Ten, co ji měl po pravici začínal: „Židle po mé pravici je prázdná. Pojď si vedle mě sednout…….“. Do této věty doplnil jméno spolužáka a důvod, proč ho chce mít vedle sebe. Pokračoval ten, vedle nějž se místo uvolnilo. Veronika s Hankou nás opět moc chválili, neboť jsme sledovali, kdo už byl „povolán“ tak, aby se dostalo na každého.
Poslední hrou byla naše oblíbená „Heja“, kterou naši kluci doplnili o několik nových gest.
Nakonec jsme si povídali o tom, co se nám na programu líbilo.
Za sebe musím říci, že se mi líbilo to, že jsem měla možnost poznat „své“ děti i z jiné stránky. Zjistit, co je zajímá a baví, co je nebaví a co je občas trápí. Věřím, že program byl pro naši třídu velmi přínosný a že už nyní se nám všem v naší třídě žije lépe. Doufám, že se nám podaří v příštím školním roce v tomto programu pokračovat.
Mgr. Gabriela Budínská

Datum vložení: 5. 2. 2018 9:01
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2018 9:03

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí.

Dnes je 19.3.2024

Svátek má Josef