Mediální výchova – beseda

V pondělí 12. února žáci 7. třídy absolvovali interaktivní besedu na téma Mediální výchova. V současné době působí každodenně mediální prostředky nejen na mladou generaci. Jakým způsobem nás ovlivňují bylo námětem besedy. V první části žáci pod vedením lektorky diskutovali například o způsobech mediální komunikace, o kladech a záporech, o zkreslenosti některých informací…Druhá část byla praktická. Žáci ve skupinách plnili tři úkoly. Nejprve museli sestavit příběh vývoje médií – k jednotlivým událostem přiřadit správné datum. Poté si zkusili práci redaktora. Každá skupina musela vymyslet vhodný nadpis ke stejné zprávě, přičemž skupiny zastupovaly různé agentury, čímž se očekával jiný náhled na danou situaci. V poslední části museli žáci zpracovat odlišná témata, dokonce si zkusili zavolat na Krajskou hygienickou stanici Plzeň a vytvořit krátkou reportáž nebo zpracovat článek.
Beseda se nám líbila a myslím si, že vhodným způsobem doplnila probírané učivo v občanské výchově.
Mgr. Kateřina Palečková

Datum vložení: 14. 2. 2018 8:06
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2018 8:09

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána