Projekt Učebna 1958

V pátek 21.6. v 17 hodin jste se mohli spolu s deváťáky přesunout o 60 let zpátky v čase. Deváťáci zde pro rodiče, spolužáky a přátele prezentovali projekt Učebna 1958, který připravovali doma a během hodin dějepisu v druhém pololetí. Tématem projektu, volně spjatým s 60.výročím školy, byl všední život za komunismu, o kterém se učí v 9.ročníku.

A tak si deváťáci připravili prezentace na téma spartakiáda, hračky, dětští hrdinové, pionýrské tábory, sběr apod. Prezentace si během jara zkoušeli a poupravovali. Kromě toho zorganizovali sbírku na historické předměty. A tak se nám díky několika štědrým zapůjčitelům podařilo učebnu historicky oživit starými sešity, psacími potřebami, aktovkami, učebnicemi, hračkami a spoustou dalších věcí. MŠ v Kyšicích nám pro naši retro učebnu zapůjčila staré lavice, SPŠ stavební v Plzni nám poskytla starou katedru. V archivu školy jsme pak našli několik nástěnných obrazů a map. Pan školník nám zhotovil retro věšáčky na tělocvičné pytlíky.  Stačilo ještě vyrobit prvomájovou nástěnku (během hodin výtvarné výchovy s p.uč. Jarošovou) a státní znak, vytisknout obraz prezidenta.

Samotné setkání s diváky bylo příjemné. Rodiče se po jednotlivých prezentacích zapojovali a přidávali svoje vzpomínky a zážitky, takže setkání bylo vzájemným obohacením. Deváťáci ukázali, jak vnímají dobu, o které se už jen učí, ale sami ji nezažili. Návštěvníci projektu sdělili deváťákům, jak danou dobu oni, tehdy většinou školou povinní, prožívali.

Věřím, že pokud bude chuť na obou stranách, je možné další školní rok navázat podobným tématem.

Datum vložení: 1. 7. 2019 18:16
Datum poslední aktualizace: 1. 7. 2019 18:43

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav