Halowen

ČJ, AJ a VV – Projekt HALLOWEEN

V hodinách slohu jsme v říjnu probírali slohový útvar - popis. Svoje znalosti žáci zúročili ve skupinách, zvolili si téma Halloween. Popisovali vše, co k tomuto svátku patří. Procvičili si tak popis osoby – čarodějnice, pracovní postup - vydlabávání dýně, recept – kouzelný lektvar, popis předmětu – věštecká koule a měli i mnoho dalších super nápadů. Ukázali jsme si, že i sloh může být zajímavý.
V hodinách anglického jazyka si žáci připravili zajímavosti o tomto svátku. Ten pak prezentovali v jednotlivých třídách.
Celý projekt zakončili výtvarným zpracováním dýní, které jsou nyní ozdobou chodby na druhém stupni.
Mgr. Kateřina Palečková, Mgr. Alena Havelková, Mgr. Lenka Malá

Halloween se sedmáky 31.října 2016

Co je to Halloween? Kdy se slaví? Kde se slaví? Proč se slaví? Tak na tyto otázky by měli být schopni odpovědět všichni žáci naší školy, protože je dnes navštívila parta zombíků a strašidláků a z krvavých úst upíra Matyáše si vyslechli odpovědi na výše uvedené otázky.

Sedmáci si užili především maskování, které jim trvalo cca celé dvě přestávky. Musím přiznat, že slabší povahy naši návštěvu asi musely trochu „vydýchat“! Jen se podívejte na fotografie.

Díky, bylo to prima!

Zapsala A.Havelková

About me... 31.října 2016

To je název prvního projektu, který měli páťáci za úkol vypracovat. Věřte, je těžké najít pár věcí, které jsou pro nás důležité, jsou nám milé, či jsou pro nás typické. Páťákům se projekty vyvedly a krásně ozdobily prázdnou výstavní šňůru v učebně angličtiny.

Zapsala A.Havelková

Datum vložení: 21. 5. 2017 8:19
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2017 13:58

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

Dnes je 23.4.2024

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří