POSLEDNÍ „ZAJÍMAVÁ FYZIKA“

Ve středu 16. května jsme se naposledy vydali na gymnázium Luďka Pika. Společného setkání žáků 14. ZŠ, 22. ZŠ, ZŠ Chrást a naší školy v rámci udržitelnosti projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji se zúčastnilo šest žáků devátého ročníku – Terka Antonová, Markéta Hartlová, Vanesa Štruncová, Marek Cihla, Vojta Kilián a Pepa Ševčík. Tentokrát jsme si připravili pokusy s brčky. Nejprve jsme demonstrovali Pascalův a Archimédův zákon pomocí tzv. karteziánka (potápěče v lahvi). Druhý pokus se zaměřil na ukázku proudění vzduchu, kdy jsme si společně s ostatními vyrobili vrtulku z brček. Vše se nám skvěle podařilo. Úspěšní jsme byli i při kvízu, který si připravili žáci z Chrástu. Ten jsme totiž díky bimetalu a středeční hodině fyziky vyhráli . Námi vyrobené autíčko bylo krásné a funkční, jeho dojezd však nebyl dostatečný. Pobavili jsme se i při pokusech na téma povrchového napětí kapalin. Zopakovali jsme si chromatografii.
Naše poslední setkání bylo zakončeno předáním cen vítězům. Těmi byli všichni zúčastnění žáci.
Velmi děkuji všem žákům (i těm, kteří jsou již nyní na středních školách) za aktivní účast na tomto projektu, za práci a čas, který mu věnovali. Díky, byli jste skvělí.
Mgr. Gabriela Budínská

Datum vložení: 18. 5. 2018 8:03
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2018 8:04

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Ondřej mosty staví, Jiří je odplaví.

Dnes je 24.4.2024

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek