BESEDA S HENDIKEPOVANÝM

Beseda
V úterý 24.10. jsme se zúčastnili besedy s panem Volfem.

"Teď nebo nikdy?" Měli jsme možnost mluvit s pánem, který se bavil a najednou se zábava zastavila a všechny jeho plány se rozplynuly jako ranní mlha. A že je pozdě žít nám dokázal, že pravda není. Opravdu obdivuji jeho úsilí, odvážnost, a odhodlanost a také optimismus. Tyhle vlastnosti mám ráda a i proto si myslím, že je to úžasné, když dokáže tyhle pocity a motivaci sám prezentovat a vyprávět druhým, kteří mají svůj život, tak jako tenkrát on ještě před sebou. Těžko říct, jestli je to dobře, ale doufám, že v životě bude jen hrdý a spokojený přesně tak, jako byl a mluvil k nám.
A. Rancová

Beseda
Pán s hendikepem nám vyprávěl svůj příběh. Dříve byl velký sportovec a jelikož ho sport bavil, chtěl v něm pokračovat. Přestal si říkat ´tohle udělám až...a támhleto později´. Začal si plnit svoje sny, přestal mrhat časem a dokázal, že svoje sny si můžete splnit za jakýchkoliv podmínek. Moc obdivuji jeho motivaci a energii. Je dobře, že lidé jako on existují a sdílejí své příběhy s ostatními. Uvědomila jsem si díky tomu, že jsou tady lidé, kteří jsou na tom stokrát hůř než já a přitom si plní své sny.
K. Šebestová

“Teď nebo nikdy”
… tak zněla slova muže, který ochrnul na nohy. Také si říkal tu známou frázi “AŽ NĚKDY”. “Až budu starší, až vyrostou děti, až bude čas.” Ale to je ten problém. To, že věci odkládáme. Pořád si říkáme ”až někdy”. Ale co když už bude pozdě? Nikdy nevíte, co se může stát. Můžete se zranit při sportu, spadnout ze schodů, uklouznout na ledu,… nebo se nemusí stát nic. Člověk nikdy neví. Zkrátka bychom neměli věci nechávat na jindy. Žijme TEĎ a TADY. To je totiž podstata života. Uvědomme si to.
V. Štruncová

Datum vložení: 7. 11. 2017 13:06
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2017 13:07

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav