BESEDA S JAPONSKOU STUDENTKOU

Malý výlet do „Země vycházejícího slunce“
V pátek 19. května se na dýšinské základní škole generála Pattona uskutečnila beseda o Japonsku. Žáci šesté, sedmé a osmé třídy tak měli možnost, dozvědět se mnoho zajímavých věcí o této východní zemi a popovídat si s rodilou Japonkou. Do Dýšiny totiž přijela Nanami Goto, osmnáctiletá studentka z Japonské Yokohamy, která od září studuje na Gymnáziu Plzeň, Mikulášské náměstí 23. Nejdříve děti shlédly krátkou interaktivní prezentaci, během které jim Nanami představila Japonsko, pověděla jim něco o sobě a své rodině, naučila děti japonsky počítat, pár základních frází a dokonce si s nimi i zazpívala japonské karaoke. Poté měly děti možnost vyzkoušet si napsat své jméno japonsky, čehož hojně využily jak během akce, tak i po ní. Na konci besedy po škole pobíhaly děti s japonskými jmény napsanými na rukou, z čehož musely mít maminky odpoledne velkou radost…. Po lekci japonského pravopisu už následovala klasická beseda, během které Nanami odpovídala na zajímavé otázky jak dětí, tak jejich paních učitelek. Na závěr, po společném fotografování, si ještě Nanami zahrála s dětmi ping-pong. Aby to nebylo líto mladším dětem, zastavila se cestou domů ještě ve třetí třídě, kde si děti také vyzkoušely psaní svých jmen japonsky a dostaly prostor na několik rychlých otázek. Myslím, že celá se akce velmi vydařila. Na dětech bylo vidět, že otázky pokládaly s velkým zájmem. A není se čemu divit. Vždyť tak jedinečnou příležitost může mít člověk možná jen jednou za život. Proto jsem rád, že se nám jí podařilo zprostředkovat právě dětem na naší místní základní škole.
Závěrem bych chtěl poděkovat vedení školy a paním učitelkám za ochotu a pomoc při organizaci této akce.

Jakub Rous

Datum vložení: 13. 6. 2017 8:27
Datum poslední aktualizace: 22. 6. 2017 14:15

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

O svaté Anselmeně semeno do země.

Dnes je 20.4.2024

Svátek má Marcela