Jeden den lockdownu očima žáků

V rámci tématického celku vypravování se někteří z nás zamysleli i nad našimi běžnými dny v této době...
A jak to vidíme? Dozvíte se ve vypravování Elišky Špalkové.

Lockdown den očima žáků

Bylo ráno a na mém nočním stolku zase řvala ta uječená bedna, která asi za chvíli proletí oknem. No nic, jde se vstávat. Vezmu si na sebe něco slušnějšího, ať nevypadám v kameře jak šnek s ponožkou na hlavě. Seberu si ze země knihu, dám si jí na stůl a jde se. Po snídani si jdu udělat ranní hygienu a jdu se připravit na online výuku.

Když zapnu Teams, tak jako obvykle pozdravím holky na skupině a jdu se chystat na první hodinu. Už jsem skoro chtěla zahájit schůzku, když vtom mi přišla zpráva od holek, že co prý blbnu, že dnes je sobota. V tu chvíli jsem se tvářila tak komicky, jak asi nikdy, protože mi právě došlo, že mi z toho skoro už roku doma začíná hrabat.

S holkama jsme si ještě napsaly, že si dáme odpoledne videochat a pak jsem se šla dolů pořádně nasnídat, protože jsem to ráno nestihla. Přijdu do obýváku a tam se na gauči bratr řechtal smíchy, tak jsem se na něj polonaštvaně uculila a šla si udělat něco do kuchyně. Kouknu z okna a co nevidím. Zase nám po zahradě štafetují veverky, jedna zrzavá a druhá čokoládově hnědá. Najednou jedna z nich skočí do starého auta, které máme na dvoře a ta druhá ji začne hledat. Najednou jakobych se probudila a v hlavě si řeknu, Na co to čučíš, je ti 13 a ty se koukáš na veverky, které si hrají?.

Udělala jsem si palačinky a šla se pořádně nasnídat, jenže to bych to nemohla být já kdyby mi ty palačinky cestou ke stolu nespadly z talíře a plácli sebou o zem. V tu chvíli mi došlo, že mám asi zase smolný den. Naštvaně jsem to sebrala a odešla to nějak očistit a pak jsem šla jíst.

Začal hovor s holkama a s ním i vtipně historky a vtipy, třeba toto: Na internetu je inzerát na prodej policejního auta a pod ním popis výrobku: Jen s tímto modelem může vyjet mimo hranice okresu a jet kamkoli po 21 hodině večer. Nebo třeba tohle: „Kdy přijdeš večer domů?”
„Až budu chtít.”
„No tak fajn, ale ani o minutu později.”

A takto probíhal celý  náš hovor, všechny jsme se dusily smíchy, padaly na zem a já nevím co ještě.

Eliška Špalková

Datum vložení: 31. 3. 2021 11:01
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2021 14:00
Autor:

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána