Soutěž Mladý zahrádkář

Typ: ostatní
V úterý 30. dubna se na naší škole opět uskutečnilo okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář.

Tato soutěž je tradiční akcí, kterou ve spolupráci s naší školou pořádá ZO Českého zahrádkářského svazu Dýšina v čele s jejím předsedou Jiřím Krejzarem. Soutěže se zúčastnili žáci dýšinské a chrástecké ZŠ. V kategorii A – mladší (IV. – VI. ročník) to bylo 25 soutěžících a v kategorii B – starší (VII. – IX. ročník) se utkalo 16 soutěžících. Soutěž se skládala z teoretického testu a z praktického poznávání rostlin a semen. Tuto část připravila Mgr. Slávka Nesvadbová. Naše děti opět nezklamaly a získaly krásná umístění.

Výsledky:

Kategorie A

1.            Daniela Švecová (ZŠ Dýšina)

2.            Anna Bohdálková (ZŠ Dýšina)

3.            Matěj Šnajdr (ZŠ Dýšina)

Kategorie B

1.            Karolína Nyklesová (ZŠ Chrást)

2.            Jana Šašková (ZŠ Chrást)

3.            Vanda Vodrážková (ZŠ Dýšina)

Vítězky obou kategorií se zúčastní národního kola.

Děkuji všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili a výborně reprezentovali naši školu. Zároveň děkuji i všem dospělým zahrádkářům, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu soutěže.

Mgr. Gabriela Budínská

Vytvořeno: 5. 5. 2019