Setkání na téma Asistent pedagoga ve třídě

Vážení rodiče 1., 6., 7.tř., zveme Vás na setkání v úterý 30.listopadu od 16.30 ve školní jídelně ZŠ. Na setkání zavítá odborná psycholožka Mgr. Jana Macnerová ze Speciálně pedagogického centra v Plzni.

V dnešní době se často hovoří o integraci žáků se speciálně - vzdělávacími potřebami a o jim poskytované podpoře ve formě vzdělávací pomoci asistenta pedagoga. Profese asistenta pedagoga je u nás poměrně mladá a na základě našich zkušeností se domníváme, že široká veřejnost si pod těmito pojmy prozatím zcela nedokáže představit, jaká je opravdová role asistenta pedagoga v praxi a jakým způsobem se asistenti podílí na celkovém pedagogickém procesu ve třídě.

Vzhledem k tomu, že v některých třídách v ZŠ Dýšina již několik let úspěšně působí asistenti pedagoga a dochází tak k efektivní spolupráci s vyučujícími, domníváme se, že by Vás, jakožto rodiče žáků tříd, kde asistenti pracují, mohlo zajímat, jak tato spolupráce probíhá. Rádi bychom vám přiblížili nejen to, jaká je role asistentů pedagoga, jaký vliv mohou mít na celkovou úroveň výuky, ale také to, jak jejich přítomnost může ovlivnit klima třídy na celé roky.

K setkání jsme pozvali Mgr. Janu Macnerovou ze speciálně-pedagogického centra v Plzni jakožto odborníka, přítomni budou též pedagogové a asistenti působící v ZŠ Dýšina, kteří mají s tímto způsobem pedagogické práce zkušenosti.

Setkání proběhne za dodržení veškerých hygienických opatření s ohledem na  současnou epidemiologickou situaci dne 30. listopadu 2021 v 16.30 v budově ZŠ Dýšina (školní jídelna).

Předem děkujeme za Váš zájem, učitelé a asistenti ZŠ Dýšina.

pozvánka

plakát asistent pedagoga ve třídě.pdf

Datum vložení: 16. 11. 2021 14:22
Datum poslední aktualizace: 16. 11. 2021 14:28

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána