Provoz základní školy od 1.září

1.9. budou žáci ve škole přítomni do 9.35. Žáčci první třídy a jejich rodiče budou přivítáni p.starostou a vedením školy. Školní jídelna tento den nevydává pro žáky obědy, nejsou zdravé svačinky. Školní družina je otevřena od 2.9. Výuka od 2.9. probíhá kromě 1.třídy podle rozvrhu.

Testování

1., 6. a 9.9. proběhne screeningové testování žáků 1.-9.třídy antigenními testy Genrui. Návod a informace vk danému testu naleznete na https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/jak-na-to-ve-skole/

Žáci první třídy se budou testovat až po skončení slavnostního přivítání. Testování žáků 1.třídy proběhne v tělocvičně.

Žáci 2.-9.tř. si s sebou vezmou kolíček jako stojánek pro test. Testování proběhne ve třídách.

Preventivního testování nejsou povinni se podrobit žáci, pro které platí, že:

• den testování je patnáctým či pozdějším dnem po očkování druhou dávkou vakcíny proti koronaviru.
  • u nich neuběhlo 180 dnů od prvního pozitivního testu na covid-19
  • doloží platný negativní výsledek testu z odběrného místa.

Pokud bude žák pozitivně testován, budou vyzváni rodiče k jeho vyzvednutí. Do té doby bude umístěn do izolační místnosti. Rodiče dostanou potvrzení o pozitivním testu a dále budou postupovat po domluvě s praktickým lékařem svého dítěte.

Zakrytí dýchacích cest

Každá osoba je povinna při vstupu do školní budovy mít zakryté dýchací testy dle pokynu MZ. Negativně otestovaní žáci zakrytí dýchacích cest používají jen ve společných prostorách. Žáci, kteří se screeningovému testování nepodrobí, musí nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole.

Platí zákaz vstupu do budovy osobám, které vykazují příznaky infekčního onemocnění.

Další hygienická opatření

zůstávají v platnosti (pravidelné větrání, preference kmenových tříd, úklid a dezinfikování prostor, používání dezinfekce na ruce).

Prvňáčci

Přivítání nových školáčků začne před školou v 8 hodin. Pokračovat bude v učebně. Rodiče následně dostanou v tělocvičně informace k provozu školní družiny a následně proběhne testování prvňáčků dle pokynů třídní učitelky. Po skončení budou mít rodiče prostor pro vyřízení stravování ve školní jídelně.

Datum vložení: 26. 8. 2021 9:53
Datum poslední aktualizace: 31. 8. 2021 16:24

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav