PCR testování na základní škole

Vážení rodiče, děkuju Vám za účast v dotazníku zjišťujícím Váš zájem o PCR testování Vašich dětí. Výsledky průzkumu jsou v příloze.

Z Vašich odpovědí je patrné, že máte většinový zájem na udržení výuky ve škole i za využití PCR testů ze zdravotního pojištění. Vaše odpovědi nám byly východiskem pro odbornou konzultaci, jaký efekt toto přesnější testování přinese.

Od ledna zavedeme testování PCR v intervalu 14 dnů. Žáky otestujeme PCR testem po návratu z vánočních prázdnin 3.1. Další testování PCR bude 17. 1. Následné testování bude či nebude realizováno podle aktuální epidemiologické situace. PCR testování zachováme pro hromadnější akce, kde je to nutné či žádoucí (koncert Gutty, lyžařský kurz apod.).

Kromě tohoto opatření jsme na vánoční prázdniny objednali nanodezinfekční ošetření frekventovaných ploch (klávesnice PC, tablety, jídelna, kliky dveří, WC), abychom případné šíření koronaviru na škole co nejvíce omezili.

Testovat PCR můžeme jen ty žáky, jejichž rodiče podepíšou souhlas se zpracováním osobních údajů pro tyto účely. Souhlas obdržíte od třídního učitele, prosíme o jeho vrácení do vánočních prázdnin. Žáci pěveckého sboru, kteří již souhlas odevzdali kvůli testování na koncert, nemusí další potvrzení přinášet. Stávající platí, pokud nebude rodičem souhlas odvolán.

Pro přehlednost shrnuji, že samotestování antigenními testy bude zachováno jako doposud (vykrývají dobu, než je znám výsledek PCR testu). PCR testy jsou zdarma, vzorek se odebírá z úst.

Datum vložení: 16. 12. 2021 11:17
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2021 11:17

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav