Navigace

Obsah

Louka plná hmyzu

Typ: ostatní
MotýlDnešními výrobky budou motýl a šnek.Motýli - barva a tvary jejich křídel bývají inspirací pro malíře, básníky i tanečníky. Pestrobarevné motýly rozhodně nikdo asi nenazve havětí. A přitom hezky barevných je jen několik z těch 3500 druhů, které u nás žijí. Motýli se postupně vyvíjí – od vajíčka přes housenku, kuklu až po motýla. Šnek - lidové označení hlemýždě zahradního, případně též jiného plže se šnekovitou ulitou.Hlemýžď se pohybuje pouze během deště a potom asi den po dešti. Poté se přilepí k podkladu (např. kameni, rostlině atd.) a nepřemísťuje se až do dalšího deště. Když je v ohrožení, nejprve zatáhne oči a potom i tělo. Část těla vyčnívá a hlemýžď po opětovném bezpečí opět vyleze z ulity a vytáhne tykadla.

Motýlky si vyrobíme pomocí ruličky a barevné čtvrtky (popř. nabarvíme bílou čtvrtku nebo ji polepíme barevným papírem), barevných knoflíků, drátků, popř. mrkacích očiček a lepidla. Ruličku buď natřeme zvolenou barvou, ale snadněji polepíme barevným papírem. Křídla vzniknou snadněji pokud si přeložíme papír napůl a nakreslíme pouze polovinu křídel, vystříhneme a rozložíme. Přilepíme na ruličku. Dolepíme na ozdobení knoflíky a doděláme detaily - oči, tykadla.

Šneky vyrobíme velmi snadno. Můžeme na bílou čtvrtku namalovat jejich tělo nebo vystřihnout z barevného papíru a nalepit. Jako ulitu vybereme barevný knoflík a doděláme tykadla černým fixem.

Můžeme také natřít větší čtvrtku na zeleno a šneky umístit "do trávy".

Při práci si můžete pustit pro inspiraci zvuky přírody - letní louka, zvuky ptáků a hmyzu na louce

https://www.youtube.com/watch?v=5a9FNmREdz0


Vytvořeno: 12. 5. 2020
Poslední aktualizace: 19. 5. 2020 20:16
Autor: Martina Bílá, Iveta Eliášková