Družina přízemí v lednu a únoru.

Typ: ostatní
Z důvodu nedostatku sněhu a proměnlivého nepříznivého počasí si nemůžeme užívat venkovních zimních radovánek. O vycházky ale děti úplně nepřichází a mají v družině připravený bohatý program.

Kromě běžných aktivit máme každý týden připravené nové téma, ke kterému prohlížíme obrazové knihy, povídáme si zajímavosti, pouštíme krátké filmy, tvoříme, jsou připraveny tematické omalovánky a výtvarná soutěž.  Mimo jiné to bylo téma "Život za polárním kruhem", "Vlaky, železnice v historii a současnosti", "Vesmír, hvězdy, planety, mimozemšťané", „Život v dávných dobách prvohor a druhohor - zkameněliny, dinosauři,..".

Tvoříme tradičními i zvláštními technikami, např. batikované ubrousky, srdíčková zvířátka, šitá přáníčka a batika pomocí krepových papírů.

Vyseli jsme s dětmi papriky a nařízkovali muškáty, kterými osázíme truhlíky, které nám škola pořídila. Děti si vysadily do kalíšků cibulky pokojové květiny oxalis.

Vytvořeno: 12. 2. 2020
Poslední aktualizace: 12. 2. 2020 20:12