První zastávka

...Slovensko

Náš vlak se pomyslně dal do pohybu a zastavil na první zastávce - na Slovensku. Děti si osvojily slovenské zajímavosti, jak jinak, než díky tvoření (slovenská vlajka a znak, Vysoké Tatry), poslechu (slovenská hymna, pohádka ve slovenštině), tanci (Kačací tanec se Smejkem a Tanculienkou)  a soutěžím (skládání nápisů z víček, tvoření slov, znalostní kvízy).

Hrou Škatulata, škatulata, Na babu, Kdo se bojí Černého Petra a soutěžemi družstev prokázaly děti svůj smysl pro soutěživost.

Čas podzimu se přímo nabízí k rozvíjení smyslů. Hmatem jsme v tajuplném sáčku určovali podzimní ovoce a následně se zavázanýma očima pomocí čichu a chuti jej také určovali. Ovoce  jsme zpracovali nejen k jídlu, ale i výtvarně. Náš jablečný kompot voněl po celé škole. Děti z něho měly velkou radost a moc jim chutnal. Výtvarná díla je možné vidět ve vestibulu v přízemí školy.  Zde nadešlý podzim připomínají i stromy vzniklé obtiskem přírodnin. Ježčí rodinku hlídá ježčí maminka zabydlující se v pelíšku.

Konec měsíce patřil  halloweenským radovánkám. Výroba strašidel, výzdoba třídy, soutěže, punč a halloweenský rej zpříjemnily předprázdninové dny.

Nezapomněli jsme ani na nadcházející dušičky. Z nasbíraných přírodnin jsme vyrobili drobné dušičkovvé dekorace v podobě nazdobených křížků.

Datum vložení: 9. 11. 2022 9:00
Datum poslední aktualizace: 9. 11. 2022 9:00
Autor: Martina Bílá

Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.

Dnes je 24.4.2024

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek