Družina začíná...

Nastupovat! Odjíždíme!

...nastupte si, právě odjíždíme!

Na cestu kolem světa za 195 dní jsme se společně vydali i s novými posilami. Ať už z řad prvňáčků, tak i z řad vychovatelek. K paním vychovatelkám Báře a Martině přibyly ještě paní vychovatelka Marie a Kristýna.

Plni prázdninových zážitků jsme hned na začátku září otevřeli různá témata v komunitních kruzích. Komunitní kruh slouží k rozvoji řeči a slovní zásoby, ale i rozvíjí mezilidské vztahy, posiluje soudržnost a umožňuje žákům projevit své názory, pocity a zážitky. Je nutné samozřejmě dodržovat pravidla. I přes velký počet přihlášených "družiňátek" se právě v kruhu věnujeme i relaxaci. Malováním na záda si zopakujeme nejen učivo ze školy (tvary písmen, čísel), ale rozvíjíme i fantazii (malováním a následným hádaním namalovaných obrázků).  Malování na záda však hlavně slouží k odpočinku - relaxaci. Děti si tuto část velmi oblíbily a umí se při ní dokonale zklidnit.

Naše pomyslné cestování jsme začali, kde jinde, než v Dýšině. Pomocí pracovního listu a vycházek jsme si ukázali známé budovy i známá místa, vysvětlili si význam dýšinského znaku a pomocí pastelek se stali i jeho majiteli. Společnými hrami jsme se naučili i jména nových kamarádů. Stmelila nás skupinová práce i hra deskových her. Objasnili jsme pojem turistiké značky nejen jejich výrobou, ale i v praxi. Nesmělo chybět i seznámení s nejznámější dýšinskou pověstí o Červovo kameni. S kvízy a prací na tabletech jsme přečkali v družině nepříznivé počasí, za kterého si nemůžeme užívat pobyt a radovánky venku.

I přes velký počet přihlášených dětí jsme na konci září zajeli do pomyslných kolejí a po nich se, ať už vlakem, nebo jinými dopravními prostředky, vydáme dál!

Datum vložení: 11. 10. 2022 10:00
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2022 10:00
Autor: Martina Bílá

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána