Září ve školní družině

Náš maskot - skřítek pro nová družinová dobrodružství

Začínáme dobrodružnou výpravu

Se začátkem nového školního roku začala fungovat i školní družina. V letošním školním roce máme v družině nejen nový koberec, ale i nové příhrádky na aktovky. Prvňáčkové ve III. oddělení se zatím jen domnívali, co to vlastně družina je a co je vůbec čeká. Teď už ví, jak se chovat, co se smí a nesmí, jak družina funguje, ale hlavně, že zde najdou nejen nové kamarády z II. oddělení a po 15. hodině i z I. oddělení, ale i spoustu tvoření a zábavy. Stojí to všechny spoustu úsilí, ale již teď všichni ví, že mají družinu rádi a těší se do ní. Kdo by se netěšil!

Společně jsem se vydali vstříc dobrodružné výpravě s lesními skřítky. Skřítky jsme si nejen vybarvili, ale pomohli jsme jim při hledání jedlých hub a také jsme jim vyrobili domečky. Do muchomůrkových domečků jsme se nastěhovali v družině a každý den nás tito "obyvatelé" muchomůrek budou v družině vítat. A aby nám nebylo smutno, vyrobili jsme si svého maskota, spojili jsme naše společné síly a vznikl tak NÁŠ lesní skřítek. Oblíbili jsme si i týmovou spolupráci.

S pokřikem "Skřítkové, skřítkové, lesní pán jede!" jsme si společně venku zahráli pohybovou hru. Grafomotorický list s houbami odhalil naši přesnost a pečlivost, bludiště ježků hledající cestu k hříbku, zase bystrost. Je to jen začátek našeho dobrodružství, kdy už ale ledackdo získal první stromečky v celodružinové soutěži.

Datum vložení: 1. 10. 2021 9:00
Datum poslední aktualizace: 22. 10. 2021 20:13
Autor:

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Dnes je 19.4.2024

Svátek má Rostislav