Přejeme vám ze srdce, hezké šťastné Vánoce.

Pohodu a klid, tak jak to má být!

Ve školní družině jsme si adventní čas, i přes nepřízeň doby, dokázali užít. Nejprve jsme si připravili adventní kalendář s úkoly na každý den, aby nám to čekání na Ježíška rychleji uteklo. Následovalo vyzdobení družiny vánočními motivy. A tak jsme procvičovali jemnou motoriku při vyrábění ozdob a dárečků ze zažehlovacích korálků, vyrobili vánočního skřítka z papíru a korkového špuntu, nástěnku jsme zkrášlili malovaným dopisem pro družinového Ježíška, vyrobili přáníčka pro rodiče a prarodiče. Seznámili jsme se s novou výtvarnou technikou rozmazávaného suchého pastelu při výrobě andělského zápichu a pomocí bavlnek, lepidla a kartonu jsme vyrobili krásné dárečky pro paní učitelky a další zaměstnance školy. Nezapomněli jsme ani na prosincové pranostiky, o sv. Barboře, o sv. Lucii, ani na svatou trojici - čerta, anděla a Mikuláše - pro které jsme nacvičili krásnou básničku.

Ale protože putujeme za dobrodružstvím s lesními skřítky, a příroda je naším hlavním tématem, chodili jsme na procházky a poznávali okolní les, ba dokonce zažili i sněhovou nadílku. Při poslední vycházce jsme připravili pro lesní zvířátka a ptáčky vánoční překvapení. Vyrobili jsme dvě krmné mandaly z ovoce, zeleniny, ořechů a dalších dobrot.

Datum vložení: 22. 12. 2021 13:30
Datum poslední aktualizace: 22. 12. 2021 13:30
Autor:

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.

Dnes je 24.4.2024

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek